На Вінниччині розроблено першу в Україні обласну антикорупційну програму

Експерти переконані, що для подолання корупції в Україні слід ухвалити дієві регіональні програми, які б ураховували положення закону “Про засади запобігання та протидії корупції” та Національної антикорупційної стратегії на 2011-2015 роки

Для подолання корупції в Україні слід ухвалити дієві регіональні програми, які б ураховували положення закону “Про засади запобігання та протидії корупції” та Національної антикорупційної стратегії на 2011-2015 роки. Про це заявили учасники спеціального круглого столу, який відбувся 21 грудня у Вінниці. Захід провели Вінницька обласна рада спільно з Творчим об’єднанням “ТОРО” (Контактна група в Україні “Transparency International”) і ГО “Філософія серця” за сприяння програми “Посилення впливу громадянського суспільства” Міжнародного фонду “Відродження” та проекту “Об’єднуємося заради реформ” (UNITER), який здійснює “Pact” в Україні за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Під час заходу було представлено проект першої в Україні обласної антикорупційної програми, яку обласна влада підготувала спільно з громадськими організаціями.

Голова ГО “Філософія серця” Юлія Грига презентувала результати моніторингу виконання антикорупційного компоненту програми “Про єдину комплексну програму Вінницької області на 2010-2014 роки”. “Нам вдалося привернути увагу обласної ради до фактичного невиконання антикорупційного розділу правоохоронної програми, на реалізацію якого протягом 2010-2011 років не було виділено жодної копійки”, – сказала вона.

За результатами громадського моніторингу було створено депутатську робочу групу (до її складу увійшли також представники громадських організацій), яка підготувала нову версію розділу “Протидія корупції” згаданої програми.

За словами голови комісії Вінницької облради з питань зміцнення законності, правопорядку, боротьби з корупцією, охорони прав і свобод громадян Віталія Мрачковського, оновлений антикорупційний компонент у Єдиній комплексній правоохоронній програмі дозволить громадськості контролювати діяльність органів влади та правоохоронних органів. “У рамках програми планується створити Інтернет-ресурс “Антикорупційний портал Вінниччини”, відкрити постійно діючу Лабораторію громадських експертиз для проведення громадської експертизи та громадської антикорупційної експертизи діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо виявлення корупціогенних чинників”, – сказав чиновник.

Віталій Мрачковський зазначив, що заплановано підготувати як мінімум 10 громадських експертів у районах Вінницької області. Окрім того, в межах програми буде розроблено освітні програми на антикорупційну тематику для навчальних закладів, заплановано провести студентський форум “Молодь Вінниччини – проти корупції”. “На нашу думку, починати вести просвітницьку роботу потрібно зі школярами”, – зауважив голова депутатської комісії.

Загалом на реалізацію нового розділу “Протидія корупції” планують виділити з обласного бюджету близько 400 тисяч гривень. За словами Віталія Мрачковського, 23 грудня оновлену правоохоронну програму буде винесено на розгляд Вінницької обласної ради.

Як відзначив президент Творчого об’єднання “ТОРО” Олексій Хмара, Вінниччина стала першою в Україні областю, де підготовано антикорупційну програму, що базується на новому антикорупційному законодавстві. “Програму розроблено з максимальним залученням інститутів громадянського суспільства, експертної спільноти всієї України, і вона відповідає реальним очікуванням звичайних людей. Саме тому можна говорити про народження ефективної моделі спеціалізованої програми протидії корупції в Україні”, – наголосив експерт. На його думку, цей досвід варто поширювати та брати за основу як на локальному, так і на центральному рівнях.

Роздаткові матеріали круглого столу

Творче об’єднання “ТОРО”
(0522) 27 10 02
media@toro.org.ua

***

Мета програми “Посилення впливу громадянського суспільства”  – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисту та лобіюванню спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: