На Львівську обладміністрацію поскаржилися в Кабмін через ненадання доступу до публічної інформації

ВМГО “Студентське братство” подало скаргу до Кабінету Міністрів після відмови Львівської обладміністрації надати копії фінансових документів щодо проведених заходів обласної програми розвитку української культури, мови й історичної свідомості громадян

ВМГО “Студентське братство” подало скаргу до Кабінету Міністрів після відмови Львівської обладміністрації надати копії фінансових документів щодо проведених заходів обласної програми розвитку української культури, мови й історичної свідомості громадян. Організація спільно з партнерами здійснює антикорупційний моніторинг за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Представниця ВМГО “Студентське братство” Уляна Ковальчук поінформувала, що скаргу подано згідно зі статтею 23 закону “Про доступ до публічної інформації”, яка передбачає оскарження неналежної відповіді на запит про інформацію у вищому органі державної влади.

Активістка розповіла, що причиною звернення до Кабінету Міністрів стало засвідчене в листі від 20 грудня №3-6/4091 ненадання управлінням освіти й науки Львівської ОДА копій документів щодо використання бюджетних коштів для заходів №№6-8 і 12 згаданої програми.

Водночас Уляна Ковальчук повідомила, що інший учасник громадського антикорупційного моніторингу – Інформаційно-аналітичний центр “Логос”, чию заяву про порушення права на публічну інформацію львівська прокуратура переадресувала самому порушнику, тобто Львівській ОДА, – вже оскаржив у профільному парламентському комітеті відмову львівського прокурора від розслідування.

Уляна Ковальчук розповіла, що 28 грудня голова ВМГО “Студентське братство” Дмитро Жданов також спрямував до прокуратури Львівщини скарги про притягнення до відповідальності чиновників Львівської обладміністрації за ненадання публічної інформації чи надання неповної інформації щодо реалізації заходів згаданої програми. “Без сумніву, ми звернемося й до Генерального прокурора та спонукатимемо його поставити на контроль відновлення нашого права на публічну інформацію, якщо львівський прокурор знову передоручить розслідування Львівській ОДА, тобто самому порушнику нашого права на інформацію”, – додала активістка.

Підсумовуючи результати моніторингу, Уляна Ковальчук назвала один із головних корупційних чинників львівської обласної програми – позаконкурсний вибір управліннями Львівської ОДА “освоювачів” коштів на із числа недержавних і приватних структур. Вона стверджує, що ці надмірні дискреційні повноваження Львівської ОДА суперечать постанові Кабміну від 12 жовтня 2011 року №1049, яка передбачає проведення конкурсів для надання бюджетного фінансування недержавним установам та організаціям.

Уляна Ковальчук наголосила, що досвід львівського моніторингу буде використано для проведення антикорупційної експертизи регіональних програм розвитку української чи російської культури й мови в інших регіонах України.

Контакти:
ВМГО “Студентське братство”
067 402 96 72

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: