На Луганщині витрати на енергозбереження зростають, а якість послуг падає

Луганський обласний центр політичних і соціологічних досліджень “Політсоціум” підбив підсумки проекту “Громадський моніторинг управління енергозбереженням органами місцевого самоврядування Луганської області”

Луганський обласний центр політичних і соціологічних досліджень “Політсоціум” підбив підсумки проекту “Громадський моніторинг управління енергозбереженням органами місцевого самоврядування Луганської області”, який підтримала програма “Посилення впливу громадянського суспільства” Міжнародного фонду “Відродження”.

Проект охопив 11 міст Луганської області – Луганськ, Алчевськ, Антрацит, Краснодон, Красний Луч, Лисичанськ, Петровське, Ровеньки, Свердловськ, Сєвєродонецьк, Стаханов.

“Політсоціум” проаналізував управління енергозбереженням у бюджетних будинках громад, де перебувають установи охорони здоров’я, освіти, культури, а також адміністрація. Було встановлено, що витрати на оплату енергоносіїв у досліджуваних громадах системно зростають. Витрата енергоносіїв у структурі витрат загального фонду по містах проекту (загальна сума) становила: 2008 рік – 9%, 2009 рік – 10%, 2010 рік – 11%.

Більшість опалювальних котлів у Луганській області перебувають в експулатації тривалий час. Десятки кілометрів тепломереж виведено назовні. Для збереження теплоносія необхідна ізоляція цих труб. Мінеральна вата, якою ізолюють ці мережі, через 2 роки втрачає свої властивості на 50%. Крім того, потрібно витримувати покладену товщину утеплювача. На практиці більша частина зовнішньої тепломережі просто гріє довколишнє повітря.

Програми підвищення енергоефективності прийнято тільки в Алчевську та Красному Лучі, в інших містах ці програми перебувають на стадії розробки. При цьому в програмах заплановано заходи щодо енергозбереження й очікуваний від їх впровадження економічний ефект. Але єдиної методики цих розрахунків не існує. Тому ці цифри є приблизними.

У Луганській області помітна тенденція переходу на індивідуальне опалення бюджетних будинків і квартир. Відмовилися від централізованого опалення Свердловськ, Красний Луч, Краснодон, Кіровськ, Ровеньки, до них готові приєднатися Брянка й Стаханов.

У Лисичанську створено єдину систему управління споживанням тепла й води в бюджетних будинках громади (близько 60 будинків).

Контакти: “Політсоціум”, Володимир Іванов, 097 94 84 085, politsocium@ukr.net

***

Мета програми “Посилення впливу громадянського суспільства” – сприяти розвитку системи захисту прав громадян як споживачів державних і комунальних послуг, посилювати спроможність громадських організацій щодо вироблення політики та впливу на прийняття політичних рішень із суспільно важливих питань.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: