На конференції у Тернополі вчили надавати паліативну допомогу в амбулаторних умовах та вдома

Група сімейних лікарів вчилася призначати знеболювальні препарати, коанальгетики. Можна зазначити той факт, що на практиці існує сильний супротив щодо призначення оплатних анальгетиків. Лікарі пояснюють свій страх появою побічних дій препаратів та пришвидшення смерті пацієнта.

18 червня в Тернополі на базі Тернопільського  державного  медичного університету ім. І. Я. Горбачевського пройшла Науково – практична конференція «Організація надання паліативної допомоги  на Тернопільщині в амбулаторних умовах та вдома в контексті реформи охорони здоров’я на первинному рівні». Програма Конференції була побудована таким чином, що першу половину роботи всі учасники слухали лекції щодо чинного законодавства, схем знеболення як дорослих та і дітей, а також було вперше піднято питання щодо розрахунку потреб ЦМСД (центр медико-санітарної допомоги), який обов’язково має робити центр відповідно до реформування та фінансування закладів первинної ланки.

Друга частина конференції пройшла в практичному використанні отриманих знань. Всі учасники розділилися на 3 групи за темами майстер класів:

  • Планування та розрахунок кошторису для надання послуг паліативної допомоги населенню в межах територіальної громади
  • Алгоритм супроводу дорослих пацієнтів, що потребують паліативної допомоги з хронічним больовим синдромом в амбулаторних умовах та вдома (оцінка ступеня болю, рецептурне призначення опіоїдних анальгетиків, комбінування лікарських засобів, планування)
  • Особливості супроводу та догляду дітей,що потребують паліативної допомоги в амбулаторних умовах та вдома, зокрема контроль хронічного больового синдрому.

Водночас ці групи ще поділилися на менші підгрупи для того, щоб саме в підгрупі опрацювати отримане завдання та потім надати свої пропозиції та розібрати всі  «за» та «проти» вже разом з  консультантом та всією групою. Можна зазначити, що робота в групах була активною, враховуючи той факт, що наприклад,  педіатри не володіють принципом підбором знеболювальних препаратів, не до кінця розуміють двоступеневу систему знеболення, а відповідно і не призначають препарати.  

Враховуючи  деякі незнання педіатрів, лектори залиши всім учасникам не лише презентації, а й надали додаткові документи для роботи з пацієнтами дитячого віку.

Що стосується роботи групи керівників ЦПМСД, які здійснювали обрахування потреби для лікування хвороб, пов’язаних з ВІЛ СНІД, в міліграмах діючої речовини, відповідно протоколу лікування хвороб, постанови КМУ№ 1303 та вибірок з реєстру Держстату по Тернопільській області.

Негативним можна зазначити те, що керівники первинної ланки не обізнані щодо наявності даних у реєстрах. Керівники не розуміють взаємозв’язку між потребами в амбулаторному лікування певних груп населення відповідно КМУ № 1303 та порядку формування місцевого бюджету. 

Група сімейних лікарів вчилася призначати знеболювальні препарати, коанальгетики. Можна зазначити той факт, що на практиці існує сильний супротив щодо призначення оплатних анальгетиків.  Лікарі пояснюють свій страх появою побічних дій препаратів та пришвидшення смерті пацієнта. 

Всі матеріали Конференції можна знайти за посиланням.

Організатори:

Всеукраїнський благодійний фонд «Соборність»,

Міжнародний фонд  «Відродження»

Співорганізатори:         

Департамент охорони здоров’я Тернопільської ОДА

Тернопільський державний медичний  університет ім. І. Я. Горбачевського

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: