На конференції ОБСЄ говорили про права людини в Україні

30 вересня-8 жовтня 2010 року відбулася Оглядова конференція ОБСЄ, традиційно організована у м. Варшава (Польща). В рамках пленарних засідань чисельні неурядові організації країн Європи та СНД мали змогу викласти власне бачення ситуації та донести занепокоєність різними аспектами дотримання прав людини до уваги міжнародних організацій, урядових делегацій та офіційних представників європейських інституцій.

7 жовтня для учасників Оглядової конференції за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” було організовано виступ національних експертів, які надали широкий огляд ситуації з правами людини в Україні.

Відкрив та модерував презентацію українського досвіду директор програми “Верховенство права” МФВ Роман Романов, який надав загальне бачення змін, що відбулися в Україні після президентських виборів та запропонував присутнім зробити власні висновки щодо змісту цих змін у площині дотримання прав людини.

Під час виступу співголова Харківської правозахисної групи (ХПГ) Євген Захаров ознайомив присутніх з оглядом, спеціально підготовленим ХПГ для конференції, та охарактеризував основні проблеми у галузі дотримання прав людини державою. Це стосувалося, насамперед, права на мирні зібрання, права на вільний доступ до інформації, захисту від катувань та жорстокого поводження, права на приватність тощо. У дискусії із присутніми він також висвітлив проблеми стосунків громадянського суспільства із новим урядом України, надавши вичерпну інформацію щодо стану справ у різних сферах дотримання прав людини.

Голова правління Асоціації УМДПЛ Олег Мартиненко охарактеризував основні проблеми із забезпеченням прав людини, які виникли останнім часом. Такими він визначив суб’єктивну та корупційну кадрову політику нової команди міністра МВС України, маніпулювання статистикою та фальсифікацію показників роботи МВС, ігнорування звернень неурядових організацій, політичну за ангажованість міліції та різке зростання випадків жорстокого поводження та катувань в органах внутрішніх справ. Усі зазначені чинники посилюються свідомим руйнуванням міністром МВС А. Могильовим інститутів громадського контролю, започатковані протягом 2004-2009 рр. самим МВС спільно із правозахисними організаціями.

Директор Інституту Медіа Права Т. Шевченко ознайомив із ситуацією, що складається у сфері мас-медіа та свободи висловлювань в інтернет-просторі. Він наголосив на неприпустимості здійснювати тиск на журналістів та встановлювати цензуру стосовно тих журналістів, хто критично аналізує дії влади.

Українські експерти висловили надію, що завдяки увазі та підтримці міжнародного суспільства ситуацію із дотриманням прав людини в Україні буде змінено на краще.

Джерело: Європейскій Простiр

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: