На Кіровоградщині забезпечать лікування наркозалежних у місцях позбавлення волі

БО “Відкрите серце” розпочала проект “Забезпечення доступу до послуг ЗПТ в місцях перебування затриманих та установах виконання покарань у Кіровоградській області”

БО “Відкрите серце” розпочала проект “Забезпечення доступу до послуг ЗПТ в місцях перебування затриманих та установах виконання покарань у Кіровоградській області”. Проект підтримує програма “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”.

У межах проекту планується розробити й затвердити обласний наказ про взаємодію між управлінням внутрішніх справ, наркологічною та пенітенціарною службами. “Щоб пояснити важливість цього документу, досить лише згадати про те, що клієнти замісної підтримувальної терапії – це медикаментозно залежні люди. Раптове переривання лікування замісними препаратами в разі затримання, переміщення до ізоляторів тимчасового утримання чи слідчих ізоляторів викликає в пацієнта важкий “синдром відміни”, який прирівнюють до катувань. А в деяких випадках раптове позбавлення доступу по життєво важливих препаратів може навіть коштувати життя пацієнтам ЗПТ”, – пояснює фахівець БО “Відкрите серце”, керівник проекту Вікторія Лінцова.

“Ми плануємо здійснити певний моніторинг дотримання прав наркозалежних, зокрема в місцях позбавлення волі”, – повідомив експерт проекту, фахівець Кіровоградського відділення ВБО “Всеукраїнська мережа ЛЖВ” Володимир Бочаров-Туз. “У нашій області діє два виправні центри та слідчий ізолятор. Це установи, куди потраплятимуть затримані й засуджені особи, які отримують препарати підтримувальної терапії, тому важливо, щоб у цьому контексті не було порушення їхнього права на отримання медичної допомоги, а також катувань і жорсткого поводження”, – додав він.

Також передбачено надання юридичних послуг клієнтам ЗПТ й документування випадків порушення їхніх прав. Для цього до проекту буде залучено юриста.

Крім того, Вікторія Лінцова повідомила: “Завдяки реалізації попередніх програм на теперішній час у Кіровограді успішно працює рецептурне обслуговування клієнтів ЗПТ. Шість пацієнтів сьогодні отримують препарат за рецептами, необхідність щоденних візитів до лікарні нарешті скасовано. А з січня 2014 року починає набір пацієнтів ЗПТ Знам’янська центральна районна лікарня. Допомогу з облаштування кабінету в ЦРЛ і навчання персоналу надав МБФ “Міжнародний Альянс з ВІЛ-СНІД в Україні”. Усі мешканці Знам’янки, які страждають на ін’єкційну залежність від уживання опіатів, можуть звертатись до лікарні”.

Замісну підтримувальну терапію давно визнано одним з офіційних методів лікування наркозалежності. В Україні вже тисячі наркозалежних отримують це лікування. Але якщо така особа опиняється в місцях позбавлення волі, отримання препаратів стає проблематичним.

Станом на 1 грудня 2013 року в Кіровоградській області 207 осіб отримували лікування методом ЗПТ. Кабінети ЗПТ працюють у Кіровограді, Світловодську й Олександрії.

Контакти:
БО “Відкрите серце”
067 630 35 34
openheart@meta.ua

***

Мета програми “Громадське здоров’я” – сприяти розвитку спроможності громадянського суспільства для формування ефективної системи охорони здоров’я, яка базується на принципах прав людини та доказової медицини.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: