На Херсонщині дільничних навчили протидіяти домашньому насильству

1 лютого в селищі Білозерка (Херсонська область) дільничні інспектори та їхні громадські помічники взяли участь у навчальному тренінгу “Належна робота дільничних як основа для захисту жертв домашнього насильства”

1 лютого в селищі Білозерка (Херсонська область) дільничні інспектори та їхні громадські помічники взяли участь у навчальному тренінгу “Належна робота дільничних як основа для захисту жертв домашнього насильства”. Захід провів Білозерський районний осередок ХОМГО “Молодіжний центр регіонального розвитку” за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Тренінг проводила психолог Херсонського обласного центру “Успішна жінка” Інна Сергєєва.

Тренерка звернула увагу, що причини домашнього насильства вкорінено в таких сферах: суспільство (необізнаність жінок і дітей щодо своїх прав, культурні й гендерні стереотипи, надто в сільській місцевості, економічні проблеми, вплив ЗМІ), сімейні стосунки (невміння вирішувати конфлікти, сформовані з дитинства моделі поведінки агресора чи жертви), індивідуальні особливості людей (система переконань особистості).

Дільничним було презентовано методику “Індикатори прихованих форм сімейного насильства щодо жінок і дітей”. Її мета – полегшити роботу міліції, а також допомогти їй налагодити взаємодію з відповідними соціальними службами. У методиці виокремлено основні характеристики (психологічні, фізичні й сексуальні) жінок і дітей, що потерпають від насильства в сім’ї. Методика складається з 4 таблиць, у яких наведено: 1) наочні ознаки, за якими можна констатувати наявність насильства; 2) непрямі ознаки, які можуть свідчити про наявність насильства; 3) ознаки насильства, що виявляються завдяки опитуванню родичів, сусідів; 4) ознаки, на які треба звертати першочергову увагу під час повторних відвідин родини.

Тренерка звернула увагу, що є очевидні “гарячі” ситуації (особа зі слідами побиття, бійка, дитина у стані сп’яніння тощо), але є “холодні” випадки, коли наявність насильства в сім’ї не можна констатувати стовідсотково. У такому разі таблиця потрібна для того, щоб дільничні могли швидко та в повному обсязі надати інформацію відповідним соціальним службам (управлінням / відділам у справах сім’ї, службам у справах дітей), щоб ті ретельно вивчили ситуацію.

Зі свого боку, Михайло Балюк, громадський помічник дільничного з села Станіслав, розповів про недоліки чинного законодавства: “На жаль, згідно з нашим законодавством, дільничний інспектор має право затримати кривдника в опорному пункті лише на 1 годину, а не на 15 діб, після чого він повертається додому та виявляє вдвічі більшу агресію щодо жертви. Самі ж потерпілі часто мовчать і не звертаються по допомогу, сподіваючись, що все скоро мине й ніколи не повториться. Дуже добре, що громадські організації звернули увагу на цю проблему, оскільки раніше ми не знали, куди скеровувати потерпілих по юридичну допомогу”.

Учасники тренінгу отримали буклети з інформацією та контактами установ і служб, до яких можуть звертатися потерпілі від домашнього насильства.

Дільничні інспектори запропонували проводити аналогічні тренінги в селах.

Контакти:
Білозерський районний осередок
ХОМГО “Молодіжний центр регіонального розвитку”
Катерина Павловська
(05547) 33 768
mcrr-bilozerka@i.ua

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: