На Харківщині пропонують урегулювати надання ЗПТ в місцях обмеження й позбавлення волі

Експерти БФ “Парус” підготували проект міжвідомчого наказу Департаменту охорони здоров’я, управління МВС та управління Державної пенітенціарної служби в Харківській області, який стосується надання замісної підтримувальної терапії (ЗПТ) в місцях обмеження й позбавлення волі

Експерти БФ “Парус” підготували проект міжвідомчого наказу Департаменту охорони здоров’я, управління МВС та управління Державної пенітенціарної служби в Харківській області, який регулює надання замісної підтримувальної терапії (ЗПТ) в місцях обмеження й позбавлення волі. Його розроблено за підтримки програми “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”. Документ було представлено й обговорено 31 січня на круглому столі в Харкові.

Документ розроблено на виконання наказу Міністерства охорони здоров’я, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства юстиції та Державної служби з контролю за наркотиками №821/937/1549/5/156 “Про затвердження Порядку взаємодії закладів охорони здоров’я, органів внутрішніх справ, слідчих ізоляторів і виправних центрів щодо забезпечення безперервності лікування препаратами замісної підтримувальної терапії” від 22.10.2012 р.

У проекті наказу визначено перелік закладів охорони здоров’я, до яких повинні звертатися посадовці ізолятору тимчасового тримання ГУ МВС України в Харківській області, органів і установ виконання покарань для надання ЗПТ споживачам ін’єкційних наркотиків.

Документ покладає на кримінально-виконавчі інспекції обов’язок проводити профілактичну роботу з особами, що мають досвід уживання наркотиків і перебувають на обліку в інспекції – вести облік таких осіб, роз’яснювати порядок звернення за отриманням ЗПТ, сприяти в організації надання ЗПТ або проведенні детоксикації.
 
Під час круглого столу було запропоновано:
– доповнити проект наказу положеннями, що враховували б специфіку кожної конкретної установи чи закладу;
– чіткіше прописати порядок повідомлення нарколога про особу, яка проходить лікування ЗПТ;
– визначити відповідальних за організацію виїзду нарколога до особи, що проходить лікування ЗПТ;
– додатково вказати на обов’язок працівників органів внутрішніх справ, установ виконання покарань та слідчих ізоляторів доставляти особу для отримання ЗПТ та строки такої доставки.

Контакти:
БФ “Парус”
(057) 764 62 46
bf_parus@ukr.net

***

Мета програми “Громадське здоров’я” – сприяти розвитку спроможності громадянського суспільства для формування ефективної системи охорони здоров’я, яка базується на принципах прав людини та доказової медицини.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: