На IV Антикорупційній школі навчають боротись із корупцією на місцевому рівні 

«Антикорупціонер - це захисник суспільного блага, який допомагає людям усвідомити цінність доброчесної поведінки», - наголошує виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження» Олександр Сушко.

 

2-5 квітня у Києві триває четверта щорічна Антикорупційна школа. Її учасниками стали 38 фіналістів, яких обрали серед 350 претендентів. А серед тренерів цьогорічної школи є випускники попередніх, котрі нині працюють в антикорупційних громадських організаціях та органах місцевої влади. ІV Антикорупційну школу організували в партнерстві Міжнародний фонд “Відродження”, Програма розвитку ООН в Україні, проект USAID “ВзаємоДія!” та проект USAID “Долучайся!”.

Головна мета Антикорупційної школи – створити потужну мережу людей, здатних подолати корупцію. Для цього учасники протягом чотирьох днів вивчають явище корупції, сфери, в яких корупція найбільш розповсюджена, а також – яким чином розпізнати корупцію в кожній з таких сфер. 

«Антикорупціонер – це захисник суспільного блага, який допомагає людям усвідомити цінність доброчесної поведінки», – наголошує виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження» Олександр Сушко.

Учасники також опанують практичні методи боротьби з корупцією, які вже не раз були протестовані в різних регіонах і довели свою ефективність. Найцікавіші кейси та презентації можна буде знайти на сторінці Антикорупційної школи у Фейсбуці: https://goo.gl/ZADTcZ

«Корупція стає більш витонченою і компетентною, тож антикорупція має бути компетентнішою, інакше – програє. Антикорупція має бути виваженою і розумною, а не месіанською, інакше втратить суспільну довіру. Кожна помилка антикорупціонера багато коштує, адже на неї чекає весь корупційний апарат», – підкреслює виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження» Олександр Сушко.

Як працює система антикорупційних органів, як формувати прозорі місцеві бюджети, як використовувати відкриті дані, як моніторити державні закупівлі, як ефективно адвокатувати антикорупційну реформу – це лише декілька тем з програми школи.

Виконавчий директор Фонду Олександр Сушко наголошує, що антикорупційна робота потребує знань, і має бути позбавлена ілюзій. Він пояснює, що доступ до інформації – це лише інструмент; важливою є культура оперування інформацією. Адже легко стати жертвою власних емоцій у боротьбі з корупцією, довіритись неправдивій інформації.

«На Антикорупційній школі ми готуємо практиків. Тому програма побудована таким чином, щоби навчити учасників викривати і знищувати корупцію. А оскільки триває процес децентралізації, який передбачає передачу владних повноважень і мільйонів фінансів місцевій владі, боротьба з корупцією саме на місцевому рівні набуває стратегічного значення», – наголошує менеджерка програмної ініціативи «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження» Лілія Баран

Випускник Антикорупційної школи Дмитро Булах, який сьогодні очолює Харківський антикорупційний центр та працює депутатом обласної ради, заохотив учасників цьогорічної школи йти до влади. На його переконання, в країні бракує професійних і політично незаангажованих кадрів, тому амбітні молоді люди повинні долучатись до державного управління.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: