На Буковині протидіятимуть йододефіциту населення

Чернівецький міський центр захисту приватних підприємців і підприємств малого бізнесу розпочав проект “Експертно-аналітичний потенціал на вирішення проблеми йододефіциту населення в Чернівецькій області”

Чернівецький міський центр захисту приватних підприємців і підприємств малого бізнесу розпочав проект “Експертно-аналітичний потенціал на вирішення проблеми йододефіциту населення в Чернівецькій області”. Проект підтримує програма “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

У межах проекту планують здійснити експертне дослідження проблеми й запропонувати можливі шляхи її подолання.

Як свідчить статистика, українці не мають уявлення про небезпеку йододефіциту для організму. За результатами опитування UNICEF з’ясувалося, що там, де середній і важкий ступінь йододефіциту є в 75% мешканців, початкова обізнаність громадян у цьому питанні становить 5%. Ендемічними районами в Чернівецькій області є Путильський, Вижницький і Кіцманський.

Завідувачка кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології Буковинського державного медичного університету Наталя Пашковська наголосила, що дефіцит йоду в організмі людини спричиняє цілу низку патологічних змін. Найфатальнішим наслідком є народження розумово неповноцінних дітей. Встановлено, що у світі проживає 50 мільйонів осіб із розумовою відсталістю, спричиненою йододефіцитом.

Олена Кіцан, головний спеціаліст департаменту охорони здоров’я та цивільного захисту населення Чернівецької обладміністрації, нагадала, що до 2005 року діяла урядова Програма ліквідації йододефіцитних захворювань. Із закінченням дії Програми завершилася профілактична робота в цьому напрямі. У Чернівецькій області наразі триває реалізація декількох державних і однієї регіональної медико-соціальних програм, проте жодна з них не передбачає вирішення проблеми йододефіциту.

За інформацією Тамари Крецу, дитячого обласного ендокринолога, захворювання щитовидної залози вражають усі вікові групи населення, проте для кожного віку характерний спектр певних ознак. Зокрема, у дітей і підлітків це затримка фізичного та психічного розвитку, юнацький гіпотиреоз, висока захворюваність і схильність до хронічних захворювань, погіршення інтелектуальних здібностей. У немовлят при вираженому дефіциті йоду формується ендемічний неврологічний кретинізм.

Контакти:
Чернівецький міський центр захисту приватних підприємців і підприємств малого бізнесу
Ігор Кухарчук
(0372) 58 53 14
kuhigor@ukr.net

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: