МОЗ відмовляється надати інформацію про зловживання у провідному медичному виші

Міністерство охорони здоров’я відмовилося надати громадським активістам результати перевірки Національного медичного університету імені Олександра Богомольця, яку було здійснено в березні 2014 року

Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) відмовилося надати громадським активістам результати перевірки Національного медичного університету імені Олександра Богомольця, яку було здійснено в березні 2014 року. Довідку затребували представники ВМГО “Студентське братство” в межах антикорупційного моніторингу, який організація здійснює за підтримки програмної ініціативи “Демократична практика” Міжнародного фонду “Відродження”.

Перший заступник Міністра Руслан Салютін відмовив громадській організації в наданні довідки за результатами комплексної перевірки Національного медичного університету імені Олександра Богомольця, в якій у березні 2014 року було відображено зловживання та правопорушення колишнього ректора Віталія Москаленка та викладено покрокові рекомендації новій адміністрації вишу щодо потрібних перетворень. Громадські експерти припускають, що адміністрація медуніверситету не повною мірою виконує рекомендації перевірки, а МОЗ недостатньо контролює цей процес. Зокрема, експертка Уляна Ковальчук наголошує, що висновки та пропозиції, відображені в довідці, мають велике суспільне значення, адже корупційні проблеми цього вишу можуть бути типовими для інших закладів. Проте посадовці МОЗ вважають, що довідка належить до службової інформації, а свою позицію обґрунтовують тим, що вже відмовляли іншим запитувачам у доступі до цієї інформації.

Уляна Ковальчук наголошує, що обмеження посадовцями Міністерства доступу до запитуваної інформації щодо антикорупційних перевірок є корупційним ризиком і позбавляє громадськість можливості контролювати усунення виявлених правопорушень. За словами експертки, це ігнорування вимог закону “Про доступ до публічної інформації”, адже пунктом 7 статті 6 цього закону передбачено: “Обмеженню доступу підлягає інформація, а не документ. Якщо документ містить інформацію з обмеженим доступом, для ознайомлення надається інформація, доступ до якої необмежений”.

Уляна Ковальчук розповіла, що ВМГО “Студентське братство” вже оскаржила цю відмову в Кабінеті Міністрів і Генеральній прокуратурі, а також закликала Міністра охорони здоров’я провести відповідне службове розслідування.

Керівник проекту наголошує на готовності “Студентського братства” бути партнером в антикорупційній діяльності Міністерства охорони здоров’я. Проте посадовці МОЗ пропонують викреслити з проекту Меморандуму про співпрацю згоду Міністерства “враховувати у своїй діяльності пропозиції “Студентського братства” щодо контролю за використанням бюджетних коштів”, хоча таку сферу відповідальності МОЗ передбачено пунктом 6.40 положення “Про Міністерство охорони здоров’я”. Таким чином, на думку Уляни Ковальчук, під сумнів ставиться дотримання принципів прозорості, відкритості й інших пріоритетів Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні в царині управління медичною освітою.

Контакти:
ВМГО “Студентське братство”
(044) 561 85 73
sb.vmgo@gmail.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: