Моніторинг візової політики ЄС щодо України представлено у Брюсселі

Громадська ініціатива “Європа без бар’єрів” презентувала у Брюсселі дослідження щодо візової політики ЄС в Україні, дотримання консульствами відповідного законодавства ЄС, а також щодо виконання Україною Плану дій із візової лібералізації

6-8 грудня громадська ініціатива “Європа без бар’єрів” презентувала у Брюсселі дослідження щодо візової політики ЄС в Україні, дотримання консульствами відповідного законодавства ЄС, а також щодо виконання Україною Плану дій із візової лібералізації. Відповідні проекти підтримує Європейська програма Міжнародного фонду “Відродження”.

За сприяння фундації “Європейський розвиток” (European Development Fund) відбулися публічні заходи в Європейському парламенті та Центрі європейської політики (European Policy Centre).

6 грудня “Європа без бар’єрів” презентувала в Європарламенті громадський погляд українських експертів на візові проблеми. Увагу присутніх привернули до виявлених у роботі консульств порушень європейського законодавства, зокрема Візового кодексу й Угоди про спрощення оформлення віз між Україною та ЄС. Ішлося про зловживання послугами візових центрів, необґрунтовані вимоги щодо додаткових документів, а також очевидне небажання консульств видавати візи з тривалим терміном дії (понад рік).

Також було презентовано результати незалежного моніторингу візової практики ЄС в Україні та громадські оцінки виконання Україною Плану дій із візової лібералізації.

Депутати Європейського парламенту висловили підтримку прагненням українського суспільства в найкоротші терміни позбутися обтяжливих візових процедур та отримати право на вільні подорожі усією Європою. Активну участь в обговоренні взяли депутати Норіца Ніколаї (Альянс лібералів і демократів за Європу) та Адріан Северін (Соціал-демократи).

Зустріч у Європарламенті було організовано у форматі засідання групи співпраці LINK за сприяння офісу депутата Павла Залевські (Європейська народна партія).

7 грудня відбувся публічний круглий стіл у Центрі європейської політики під назвою “EU-Ukraine visa free dialogue: Moving forward of trading water”. Політичний аналітик Центру Аманда Пол зазначила, що Україна та ЄС вийшли на динамічний темп руху до безвізового режиму, хоча остаточний успіх процесу вимагатиме більших зусиль.

Науковий директор Інститут євроатлантичного співробітництва (Київ) Олександр Сушко зупинився на виконанні Україною Плану дій із візової лібералізації. Він зазначив, що за першим блоком – “Безпека документів” – є значне відставання, зумовлене провалом профільного закону щодо документів, які посвідчують особу. Водночас значний успіх, зафіксовано за другим і третім блоком Плану дій, хоча це вимагатиме прийняття низки підзаконних актів і їх якісної імплементації, зокрема в частині управління кордонами, міграційної політики, протидії торгівлі людьми, забезпечення прав біженців і шукачів притулку тощо. При цьому, за словами експерта, бракує ясності з антидискримінаційним законодавством, яке має стати наріжним каменем виконання четвертого блоку Плану дій.

Під час круглого столу також виступили Посол України при ЄС Костянтин Єлісєєв, голова делегації Європалманету в Комітеті міжпарламентської співпраці Україна-ЄС Павел Коваль, експерт Європейської ініціативи стабільності (European Stability Initiative) Александра Штиґльмаєр, провідний експерт Інституту відкритого суспільства (Open Society Institute, Brussels) Віорел Урсу й інші.

ГІ “Європа без бар’єрів”
(044) 238 68 43
office_ewb@novisa.com.ua

***

Мета Європейської програми – сприяти європейській інтеграції України шляхом фінансової й експертної підтримки громадських ініціатив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: