Моніторинг місць несвободи: зростає роль ЗМІ

В Алушті відбувся семінар для журналістів “Голоси з-за зачинених дверей: особливості висвітлення проблематики дотримання прав людини в місцях несвободи”

ЗМІ відіграють дедалі важливішу роль у моніторингу місць несвободи. Про це заявила голова Центру інформації про права людини Тетяна Печончик під час інформаційного семінару для журналістів “Голоси з-за зачинених дверей: особливості висвітлення проблематики дотримання прав людини в місцях несвободи”, який відбувався 4-6 жовтня в місті Алушта (Крим). Семінар організував Центр інформації про права людини спільно з Асоціацією незалежних моніторів місць несвободи та Харківським інститутом соціальних досліджень за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

“Саме через підвищення поінформованості громадськості про проблеми в місцях несвободи та сприяння широкому діалогу про наявні ризики й порушення прав людини можна змінювати життя мільйона людей, які перебувають там”, – сказала Тетяна Печончик.

Голова Асоціації незалежних моніторів Андрій Черноусов нагадав, що в Україні близько 6 тис. місць несвободи. Це колонії, СІЗО, психіатричні заклади, дитячі будинки-інтернати, пансіонати для людей похилого віку та людей з інвалідністю, пункти тимчасового розміщення біженців, соціально-реабілітаційні центри, військові частини тощо. За словами директора Харківського інституту соціальних досліджень Дениса Кобзіна, раніше ці місця були закриті для громадського контролю, одначе з 2012 року завдяки початку роботи Національного превентивного механізму (НПМ) представники Омбудсмана та громадськості отримали право без попередження відвідувати ці заклади.

Учасниками семінару були 16 журналістів із центральних і регіональних ЗМІ, серед яких журнали “Власть денег”, “Фокус”, портал Texty.org.ua, газети “KyivPost”, “Коммерсантъ-Украина”, ІА “ГолосUA”, “DeutscheWelle”, телеканали “ТВі”, “БТБ”, “ICTV”, “Нова Одеса”, медіа-група “Об’єктив”, газета “RIA”, сайт “20 хвилин” та інші.

Контакти:
Харківський інститут соціальних досліджень
khisr@mail.com

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: