Молодь Сумщини формує свій “Європейський вибір України”

Сумська молодь дізналась про історію, інституціональну структуру Європейського Союзу та відносини в рамках Європейської політики сусідства, а також на практиці засвоїла навички прийняття рішень в інституціях ЄС щодо вступу нових членів.

Сумська молодь дізналась про історію, інституціональну структуру Європейського Союзу та відносини в рамках Європейської політики сусідства, а також на практиці засвоїла навички прийняття рішень в інституціях ЄС щодо вступу нових членів.

Сумський державний університет став місцем проведення чергової рольової гри з європейської інтеграції “Європейський вибір України”, розробленої на основі гри “Формування майбутнього Європи”. Тренери – член Молодіжної команди “Україна за Європу”, Голова Правління Донецької обласної молодіжної організації “Євроклуб”, магістр європейських студій Сергій Штукарін та координатор сумського Центру європейської інформації Анна Десятова. Гра пройшла за підтримки Програми Youth Engaging Society, Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження” та Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні в рамках загальноукраїнського проекту, що реалізує Інститут євроатлантичного співробітництва.
Студенти, аспіранти Сумського державного університету, Сумського державного педагогічного університету, Інституту прикладної фізики, Української академії банківської справи, учні Класичної гімназії, ряду шкіл та громадських організацій Сумщини взяли участь в рольовій грі як уповноважені делегати країн, що прагнуть вступити до Європейського Союзу (Македонія, Туреччина, Україна, Хорватія), представники основних інституцій Євросоюзу (Європейська Комісія, Рада ЄС, Європейський Парламент) а також кореспонденти засобів масової інформації.

Перед грою відбулась інтерактивна лекція про європейську інтеграцію, на якій учасники виявили свої знання з історії Європейського Союзу, інституцій ЄС, а також дізнались від лектора про розвиток відносин Україна-ЄС та Європейську політику сусідства. Перед ознайомленням з ролями та впродовж самої гри були проведені гра “Євробінго” та три маленькі євровікторини, що закріпили отримані знання, а найдостойніші отримали цінні призи, в тому числі книги про країни-члени ЄС, інформаційні матеріали Представництва Європейської Комісії в Україні, останні випуски видання “Бюлетень європейських студій” за результатами конференцій з європейських студій, що пройшли у Донецьку за підтримки МФ “Відродження” у березні та квітні 2006 року.

Школярі, студенти та аспіранти так швидко вжились у ролі, що почали хвилюватись за успіх переговорного процесу мабуть більше, ніж реальні переговорщики. Представники країн-претендентів намагались у найгарнішому світлі представити свої країни, коли писали заявки на вступ до ЄС та подавали їх на розгляд в європейські інституції, гаряче відстоювали свої позиції перед Єврокомісарами, міністрами-членами Ради ЄС та європарламентарями. Представники європейських інституцій ретельно вивчали наведені країнами данні, обговорювали відповідність Копенгагенським критеріям – критеріям вступу в ЄС – кожної країни. Представники ЗМІ намагались бути присутніми на всіх етапах переговорів, готували інформаційні матеріали, статті та повідомлення, проводили прес-конференції, брали інтерв’ю у учасників. Преса виявляла активну громадянську позицію і насправді проявляла себе як “четверта влада”, впливаючи на хід гри.

І хоча за результатами голосування у Раді, жодній з країн не пощастило досягти членства, усі залишились задоволені й виснажені від емоцій, які вирували впродовж симуляції. На думку більшості учасників, на даному етапі ЄС сам не готовий до розширення, а країни, що намагались інтегруватися і звітували про проведені реформи, отримали бонуси – як і в реальній політиці – саме такий підхід пропагує Європейська Політика Сусідства, учасником якої є Україна.

На кінець, організатори гри запросили всіх учасників взяти участь у відкритті молодіжного європейського клубу при Сумському Центрі Європейської інформації, а волонтерка Корпусу Миру США Рут Мулеро провела серед учасників гри вікторину щодо членства країн ЄС у Зоні Євро, нагородою для переможця була вільна участь у Camp “EXCITE!” — заході, що проводиться Корпусом Миру спільно з Центром Європейської інформації в місті Суми.


Автор : Олег Гончаренко, Експерт Сумського Центру Європейської Інформації,

Христина Басілія, менеджер зі зв’язків з громадськістю
тел: +380 (44) 461 97 09 | факс: +380 (44) 486 76 29
eлектронна пошта: basiliya@irf.kiev.ua
офіс: м. Київ, вул. Артема, 46, кім.1

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: