Мобілізація громадських організацій навколо питання розвитку Дунайського регіону

14 травня 2010 року у приміщенні Міжнародного фонду “Відродження” (Київ, вул. Артема, 46) відбулося перше засідання Робочої групи українського громадянського суспільства з розвитку Дунайського регіону, що була створена за ініціативи та підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження” та Громадської експертної ради при Українській частині Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС.

14 травня 2010 року у приміщенні Міжнародного фонду “Відродження” (Київ, вул. Артема, 46) відбулося перше засідання Робочої групи українського громадянського суспільства з розвитку Дунайського регіону, що була створена за ініціативи та підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження” та Громадської експертної ради при Українській частині Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС*.

Діяльність Робочої групи спрямовано на напрацювання та представлення спільної позиції громадянського суспільства щодо Стратегії розвитку Дунайського регіону та відповідного Плану Дій, а також підвищення обізнаності громадськості щодо можливостей для розвитку регіону, що їх може надати виконання Стратегії.

Робочу групу було створено у контексті того, що Європейська Комісія (ЄК) розпочала формування Стратегії розвитку Дунайського регіону і відповідного Плану Дій, виконання яких має допомогти реалізації економічного та екологічного потенціалу Дунаю, і запросила представників країн регіону до надання пропозицій. Зважаючи на це, Робоча група займатиметься виробленням спільної узгодженої позиції громадських організацій, діяльність яких пов’язана з проблематикою Дунайського регіону, щодо бачення його розвитку в контексті Дунайського Єврорегіону; розробкою Плану дій із першочерговими заходами з реалізації Європейської стратегії Дунайського регіону, яка зараз розробляється ЕС; активізацією участі України у розвиткові Дунайського регіону через надання відповідної експертної допомоги уряду України; та підвищенням обізнаності громадськості регіону щодо можливостей, що їх надає Стратегія для розвитку регіону. Зокрема, Робоча група планує провести консультації з громадськістю Дунайського регіону в м. Ізмаїл та семінар для представників Центральних органів влади з метою активізації їхньої діяльності та підняття рівня обізнаності в цьому напрямку. Кінцевим результатом роботи має стати розробка Позицій громадськості України щодо розвитку Дунайського регіону.

Учасниками робочої групи є провідні українські експерти, які вже тривалий час опікуються проблемами Дунайського регіону та європейської інтеграції, а саме – Ольга Мелень («Екологія – Право -Людина», м. Львів), Олег Рубель («Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України», м. Київ), Ігор Студенніков, Олег Дьяков («Центр регіональних досліджень», м. Одеса), Зіновій Бройд («Екоресурс», м. Чернівці), Олег Лукша («Закарпатське регіональне відділення асоціації міст України», м. Ужгород), Ірина Вихристюк («Татарбунарська районна громадська екологічна організація»), Ярослав Кичук («Придунайський центр суспільних ініціатив», м. Ізмаїл), Олександр Волошкевич (Дунайський біосферний заповідник, м. Одеса), Наталія Чижмакова («МАМА-86», м. Київ).

Для залучення ширшого кола громадськості до діяльності робочої групи Секретаріат Громадської експертної ради зібрав пропозиції від Громадських організацій та інших зацікавлених осіб щодо Плану дій реалізації Європейської стратегії Дунайського регіону з першочерговими заходами (проектами), що слід реалізувати в регіоні.

За додатковою інформацією стосовно робочої групи просимо звертатися до її координатора -Ольги Мелень (epl@mail.lviv.ua).

* Створена за експертної та організаційної підтримки Європейської програми МФВ Громадська експертна рада при Українській частині Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС є консультативно-дорадчим органом, серед завдань якої: надання експертно-аналітичної підтримки роботі Української частини Комітету та його підкомітетів; залучення та представлення інтересів і позицій громадянського суспільства у роботі Української частини Комітету та його підкомітетів; сприяння прозорості роботи Української частини Комітету та його підкомітеті (детальніше про Громадську експертну раду).

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: