Міжнародний фонд “Відродження” співпрацюватиме з державними структурами у впровадженні електронної демократії

Міжнародний фонд “Відродження” співпрацюватиме з державними структурами у впровадженні ініціативи “Партнерство “Відкритий Уряд””

Міжнародний фонд “Відродження” підписав меморандум про співпрацю з Державним агентством із питань науки, інновацій та інформатизації, Національним центром електронного урядування щодо впровадження Міжнародної ініціативи “Партнерство “Відкритий Уряд””.

Сторони наголосили, що одним із вагомих важелів реформування публічної адміністрації задля більшої відкритості та підзвітності перед громадськістю, у тому числі перед представниками бізнесу й інститутами громадянського суспільства, є максимально широке впровадження технологій електронного врядування, що є важливою складовою розвитку електронної демократії на національному рівні.

З огляду на це сторони домовилися визначити на рівних засадах кандидатури та залучити інститути громадянського суспільства й окремих громадських експертів до процесу імплементації Національного плану дій Ініціативи. Міжнародний фонд “Відродження” також зобов’язався підтримувати напрям “Впровадження технологій електронного урядування та розвиток електронної демократії”.

Партнерство “Відкритий уряд” (анг. Open Government Partnership) – це багатостороння ініціатива, офіційно запроваджена 20 вересня 2011 року. Щоб долучитися до ініціативи, країни мають ухвалити Декларацію відкритого уряду на рівні представників урядів, надати національний план дій, розроблений за участю представників громадянського суспільства, та погодитися на незалежне оцінювання результатів своєї діяльності. До ініціативи вже приєдналися понад 50 країн світу, включно з Україною.

До Громадського Партнерства на підтримку впровадження в Україні ініціативи “Відкритий Уряд” увійшли вже понад 50 недержавних організацій і близько 20 індивідуальних членів.

{qtube vid:=xPYp-No7HcA w:=480 h:=385 b:=1 ap:=0 rel:=0}

Програма “Громадянське суспільство та належне врядування”
Міжнародного фонду “Відродження”
Олексій Орловський
(044) 461 95 00
orlovsky@irf.ua

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування”  – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: