Міжнародний фонд “Відродження” долучиться до втілення в Україні Ініціативи “Партнерство “Відкритий Уряд”

У Києві відбувся Національний круглий стіл, присвячений проекту Плану дій з упровадження в Україні Ініціативи “Відкритий Уряд”

30 березня в Києві відбувся Національний круглий стіл, присвячений проекту Плану дій з упровадження в Україні Ініціативи “Партнерство “Відкритий Уряд”. Участь у заході взяв Прем’єр-міністр Микола Азаров і представники Громадського партнерства “Відкритий Уряд”, створеного для сприяння імплементації ініціативи в Україні. Діяльність партнерства координує Творче об’єднання “ТОРО” (Контактна група в Україні “Transparency International”) за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Прем’єр-міністр Микола Азаров на круглому столі неодноразово наголошував на тому, що органи влади зацікавлені співпрацювати з інститутами громадянського суспільства та готові втілювати в життя всі заходи, передбачені Планом дій.

Робоча група, до якої увійшли представники виконавчої влади та громадськості, підготувала єдиний текст проекту Плану дій. Цьому передувало широке обговорення документу у громадських експертних колах.

“Коли ми тільки починали підготовку проекту Плану дій, зацікавлені сторони по-різному його бачили. Урядового Плану абсолютно не схвалювала громадськість, а План громадськості не знаходив підтримки уряду. За 6 місяців підготували 7 редакцій документу. Ми досягли консенсусу завдяки плідній роботі учасників робочої групи за участю як представників урядових інституцій, так і представників неурядових організацій. І в нинішньому Плані враховано 80% пропозицій від громадських експертів”, – наголосив голова секретаріату Громадського партнерства Олексій Хмара. Він визнав, що нинішній документ, можливо, не зовсім досконалий, адже там немає прізвищ конкретних виконавців. Проте, за словами експерта, до 1 червня заплановано розробити імплементаційний документ, у якому буде чітко прописано, хто та що робить, як звітує та на який результат виходить.

Виконавчий директор Міжнародного фонду “Відродження” Євген Бистрицький звернув увагу, що діяльність фонду якраз і спрямовано на те, щоб допомогти інститутам громадянського суспільства домогтися прозорості в діяльності органів влади – як на загальнодержавному, так і на місцевому рівнях. Говорячи про проект Плану, Євген Бистрицький зазначив, що важливо від його декларативних положень перейти до конкретних дій. “На красивих словах, які містяться в цьому документі, неможливо зупинятися. Треба зробити так, щоб ці слова запрацювали та принесли практичну користь. У цьому документі поки що не визначено перших кроків, які слід здійснити владі для його імплементації, а також не визначено відповідальних виконавців. Крім того, виконання Плану з багатьох позицій (наприклад, забезпечення виконання положень закону України “Про доступ до публічної інформації”) має бути забезпечено не тільки на загальнодержавному, а й на місцевому рівні”, – наголосив він.

Громадський експерт Дмитро Котляр, який представив розділ щодо забезпечення доступу до публічної інформації, зауважив, що План передбачає приведення норм законодавства у відповідність до норм закону “Про доступ до публічної інформації”. Тільки тоді, за його словами, цей закон спрацює на сто відсотків.

Максим Лациба, керівник програм Українського незалежного центру політичних досліджень, поінформував, що План передбачає ухвалення законів “Про благодійництво”, “Про мирні зібрання”, “Про місцевий референдум”. Окрім цього, заплановано внести зміни до постанов Кабміну, що регламентують взаємодію влади з інститутами громадянського суспільства, проведення громадської експертизи діяльності органів влади, громадської антикорупційної експертизи. Щоб чиновники знали, як проводити консультації з громадськістю, у Плані дій, за словами експерта, передбачено навчання та підвищення кваліфікації державних службовців.

Очікується, що найближчими днями Кабінет Міністрів України затвердить національний План дій, а вже 17-18 квітня презентуватиме його у Бразилії, на зустрічі представників держав, які долучилися до Ініціативи.

Ініціативу “Партнерство “Відкритий Уряд” започаткували Президенти США та Бразилії. Вона охопила вже 51 країну світу. Мета цієї Ініціативи – спонукати уряди виконати конкретні зобов’язання для сприяння прозорості державного управління, використовувати нові технології заради покращення його якості, залучати громадян до участі у процесах державного управління, а також боротися з корупцією.

Україна офіційно заявила про бажання приєднатися до Ініціативи у вересні 2011 року.

Громадське партнерство
“Відкритий Уряд”
Олексій Хмара
(0522) 27 27 54
ogp@toro.org.ua

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування”  – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: