Mіжнародна зустріч Східної групи грантодавців (GEG) Європейського центру фундацій (EFC)

20-21 жовтня 2005 року вперше в столиці України відбулася міжнародна зустріч Східної групи грантодавців (GEG) Європейського центру фундацій (EFC) — форум найвпливовіших світових донорських організацій, діяльність яких зосереджена у Центральній і Східній Європі та країнах колишнього Радянського Союзу

 

Сотні мільйонів доларів для розвитку громадянського суспільства. Пропозиції світових донорів для України!

 

20-21 жовтня 2005 року вперше в столиці України відбулася міжнародна зустріч Східної групи грантодавців (GEG) Європейського центру фундацій (EFC) — форум найвпливовіших світових донорських організацій, діяльність яких зосереджена у Центральній і Східній Європі та країнах колишнього Радянського Союзу. 

Десята щорічна конференція “Відгук на зміни” сфокусувала увагу на таких пріоритетних питаннях:

  1. покращення роботи донорів у країнах, що зазнали кардинальних політичних і суспільних перетворень;
  2. заохочення донорських організацій до нових форм ґрантодавчої діяльності та підтримки місцевого благодійництва.

“Вперше представники понад 180 найпотужніших світових грантодавчих організцій провели щорічну конференцію Східної групи донорів в Україні, демонструючи реальне визнання нашої країни як частини європейської спільноти” наголосив у своєму виступі виконавчий директор Міжнародного фонду “Відродження” Євген Бистрицький.

Мета форуму — поділитися досвідом та покращити діяльність вже існуючих українських фондів й благодійних організацій, надаючи імпульс до започаткування нових філантропічних програм як корпораціями, так і приватними особами, як це нині існує в усьому світі.

“Нагода повчитися від зарубіжних колег і поділитися власним досвідом благочинності потрібна для підвищення професійного рівня філантропії як в Україні, так і в сусідніх країнах” — зазначив Микола Дейчаківський, голова правління Українського форуму ґрантодавців.

“Своїм прикладом ми заохочуємо поширення філантропії і водночас відроджуємо в Україні давню культуру і традицію благодійництва” — підкреслила під час виступу на форумі голова Міжнародного благодійного фонду “Україна 3000” Катерина Ющенко.

Учасники форуму обговорили механізми розвитку громадянського суспільства, питання активної участі самих громадян у поширенні місцевого благодійництва, проблеми прозорості в ґрантодавчій роботі, уроки підтримки  антикорупційної політики урядів, забезпечення подальшої життєздатності підтримуваних проектів, організацій тощо.

“Справжня філантропія — це не пошук корпоративних чи політичних вигод, а важка повсякденна робота, спрямована на розвиток ефективного третього сектору” наголосив регіональний віце-президент Фонду Євразія,
професор Олексій Гарань. 

Конференція відбулася на запрошення Українського форуму ґрантодавців (УФҐ) — професійної асоціації благодійних фондів,  що ставить за мету розвиток філантропії в Україні. В ній взяли участь представники міжнародних донорських організацій з Європи та Америки, котрі щорічно витрачають мільярди доларів на доброчинність та допомогу для демократичного розвитку країнам колишнього радянського блоку. Зустріч ґрантодавців є важливою для України подією, оскільки сприятиме зацікавленості українського суспільства до благочинної діяльності і появі нових, українських, філантропів.

Під час форуму відбулася прес-конференція для українських ЗМІ за участі голови правління Східної групи ґрантодавців Фабріса де Керчове, голови правління Українського форуму ґрантодавців Миколи Дейчаківського, виконавчого директора Міжнародного фонду “Відродження” Євгена Бистрицького, віце-президента Фонду Євразія в Україні, Білорусі та Молдові Олексія Гараня.

Східну група ґрантодавців (СГҐ) засновано 1992 року неформальною коаліцією приватних і державних організацій — фундацій, двосторонніх та багатосторонніх міжнародних організацій та корпорацій, які надають ґранти в країнах Східної та Центральної Європи й колишнього Радянського Союзу. Своєю місією СГҐ вважає сприяння розвитку громадянського суспільства в регіоні через надання донорам необхідної платформи для підвищення ефективності їх ґрантодавчої роботи і заохочення до появи нових благодійних організацій. СГҐ є незалежним проектом, заснованим 1989 року міжнародною асоціацією донорів — Європейським центром фундацій.

  

Контактні особи

Артем Колесник, PR-менеджер МФВ
Телефон: 044 486 24 74, 461 97 09
Електронна пошта: kolesnyk@irf.kiev.ua

Оксана Дюжер, координатор УФГ
Телефон: 044 569 53 57, 8 067 508 68 17
Електронна пошта: okuts@svitonline.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: