Міжнародна конференція «Удосконалення законодавства і практики щодо забезпечення доступу до архівної інформації в Україні»

Харківська правозахисна група за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Офісу зв'язків НАТО в Україні 25-26 листопада 2010 року в Києві організовує Міжнародну конференцію «Удосконалення законодавства і практики щодо забезпечення доступу до архівної інформації в Україні».

У заході братимуть участь близько 100 архівістів, дослідників, правників, відомих міжнародних експертів: Іван Секей (Угорщина, Архів Відкритого суспільства), Габріель Суперфін (Німеччина, Інститут східної історії, Бремен), Арсеній Рогінський (Росія, Міжнародне товариство «Меморіал»).

Передбачається обговорення наступних питань:

  • Етичні, процедурні та технічні принципи доступу до архівів
  • Огляд Рекомендації № R (2000) 13 Комітету Ради Європи міністрів державам-членам про європейську політику щодо доступу до архівів
  • Загальні керівні принципи для здійснення принципів, якщо національне законодавство і регулювання не у відповідності з Рекомендацією
  • Огляд законів та внутрішнього регулювання, що стосуються доступу до архівів у країнах Центральної та Східної Європи
  • Проблеми правового регулювання та практики доступу до архівних документів в Україні. Рекомендації щодо зміни законодавства і практики
  • Колізія між правом на доступ до архівних документів і правом на приватність
  • Доступ до архівних документів, що стосуються жертв політичних репресій на території колишнього СРСР та інших пост-комуністичних країн Європи

До цієї конференції Харківська правозахисна група видала переклад видання Ради Європи (автори – Шарль Кечкеметі, Іван Секей) «Доступ до архівів» українською мовою, який планується безкоштовно презентувати учасникам конференції.

Конференція проходитиме у Великому залі Інституту філософії НАН України (вул. Трьохсвятительська 4, 4-й поверх) 25 листопада з 10 до 17, 26 листопада – с 10 до 14. Початок реєстрації – 25 листопада о 9.30.

Просимо підтвердити Вашу участь і повідомити про тему можливого виступу за електронною адресою zakharove@gmail.com до 23 листопада 2010 р.

Контактна особа: Євген Захаров, співголова ХПГ, член правління міжнародного товариства «Меморіал»

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: