Міжнародна конференція “Після війни: переосмислення майбутнього громадянського суспільства”

27-29 квітня 2022 року у Варшаві пройде Міжнародна конференція «Наслідки війни: переосмислення майбутнього громадянського суспільства». Конференція об’єднає ключові зацікавлені сторони: організації громадянського суспільства як України, так і Польщі, Словаччини, Румунії, країн Балтії, представників місцевих органів влади України, національних та міжнародних донорів, щоб визначити поточні пріоритети, знайти спільну мову та виробити першочергові кроки для відбудови й розвитку громадянського суспільства України.

Завдяки прямій трансляції ви зможете долучитися до кожної панельної дискусії. Кількість учасників необмежена, але за попередньою реєстрацією.

“Наша мета – творити ціннісну спільноту, бути рупором цінностей громадянського суспільства в Україні та світі. На цій конференції ми прагнемо зібрати стейкхолдерів громадянського суспільства, визначити пріоритети сьогодення, знайти точки дотику та напрацювати першочергові кроки для відбудови України та розвитку громадянського суспільства. Матеріали, які ми разом напрацюємо під час конференції будуть використані для розробки Дорожньої карти громадянського суспільства в майбутньому.” – зазначають організатори конференції.

Перший день конференції (27 квітня), Медіа день, буде присвячений обговоренню історичних, дипломатичних та міжнародно-правових аспектів війни росії проти України та питань російської пропаганди. Наприкінці заходу журналісти зможуть неформально поспілкуватися під час нетворкінгу. Головна мета першого дня конференції – через спілкування та просвіту з міжнародними медіа пояснити світові законність та стратегічну необхідність захисту суверенітету України. З цією метою дипломати, історики та публічні інтелектуали розкриють маловідомі аспекти поточної війни, які нерідко залишаються поза увагою оглядачів. У заході візьмуть участь також журналісти провідних видань Європи.

Другий і третій дні присвячені взаємодії громадянського суспільства з донорами та міжгалузевій співпраці. 28 квітня присвячене глобальним темам – українському минулому, теперішньому і майбутньому. Зокрема, говоритимуть про те, чому «ніколи знову» повторилося, про спостереження за правами людини та документування воєнних злочинів, міжнародну організацію допомоги та координацію між громадянським суспільством. Підіймуть також питання – чи досяжна справедливість після війни, яка стратегія відновлення для України та як сприяти розвитку після війни? 29 квітня говоритимуть про співпрацю та єдність, безпеку активістів та представників ОГС, пам’ять.

У рамках цієї конференції Міжнародний фонд “Відродження” організовує одразу три панельні дискусії:

День 2 (28 квітня)

Панельна дискусія “Порядок денний міжнародного громадянського суспільства до кінця війни та потім”

Секція “Регіональні виміри війни”

  • 12:30 – 14:00 (за київським часом)

Міжнародне громадянське суспільство демонструє великий дух солідарності з Україною та готовність допомагати. Це все відбувається в умовах повномасштабної війни, яку росія розв’язала, щоб знищити всі цінності, права та принципи, на яких побудовано громадянське суспільство.

Як різноманітне міжнародне громадянське суспільство може реагувати? Як змінилася роль громадянського суспільства під час цієї війни? Як міжнародне громадянське суспільство, його мережі в Європі та в усьому світі можуть співпрацювати з українським громадянським суспільством? Який важелі впливу мають організації громадянського суспільства і як вони можуть виступати перед своїми урядами та міжнародними інституціями щодо більшої підтримки України? Яких нових прихильників громадянського суспільства можна залучити? Які пріоритети мають бути в новому порядку денному міжнародного громадянського суспільства?

Модераторка

  • Ева Кулик-Бєлінська, диреторка Фундації Стефана Баторії

Спікери:

  • Доктор Павєл Пожитек, Генеральний директор Польської національної агенції Erasmus+ та Європейський корпус солідарності, FRSE
  • Олена Галушка, Член правління Центру протидії корупції, співзасновниця Міжнародного центру для перемоги України
  • Антон Артем’єв, директор програм Європи та Євразії Open Society Foundations
  • Євген Бистрицький, український вчений-філософ, екс-виконавчий директор МФ “Відродження” (1998-2017)

Панельна дискусія “Чи досяжна справедливість після війни? Яка архітектура правосуддя може убезпечити від повторення”

Секція “Зупинити війну vs завершити війну”

  • 15:00 – 16:30 (за київським часом)

Учасники дискутуватимуть, чи можливе правосуддя після війни з огляду на масштаби та обсяги злочинів, скоєних в Україні; чи є простір для перегляду існуючих підходів до правосуддя у збройних конфліктах з метою розробки нових механізмів, які були б більш відповідними новим глобальним викликам; як могла б виглядати його архітектура, щоб правосуддя було ефективним не лише для жертв цієї війни, а й як запобіжний механізм майбутніх збройних конфліктів.

Модераторка

  • Вірджнія Амато, Голова відділу адвокатури Коаліції Міжнародного кримінального суду

Спікери:

  • Фіделма Донлон, керувала стратегічним та організаційним становленням трьох трибуналів з воєнних злочинів – Боснійської палати з воєнних злочинів та організованої злочинності (палати воєнних злочинів), Спеціального суду для Сьєрра-Леоне та Спеціальних судових палат по Косово.
  • Надія Волкова, Українська Правова Консультативна Група
  • Роман Романов, директор програми «Права людини і правосуддя», МФ “Відродження”
  • Ерік ВІтт, фахівець з відповідальності за важкі злочини Фундації “Відкрите суспільство”
  • Кеннок Метью, керівник Центру міжнародного правосуддя Amnesty International

День 3 (29 квітня)

Панельна сесія “Як ми можемо збільшити міжнародну допомогу Україні: координація пріоритетів спільноти донорів”

Секція “Співпраця та Безпека”

  • 10:00 – 11:30 (за київським часом)

Модераторка

  • Інна Підлуська, заступниця виконавчого директора МФ “Відродження”

Спікери:

  • Пітер Галус (Посольство США в Україні); Шадрах Лудеман (USAID/OTI);
  • Вікторія Марченко (USAID Civil Society Support);
  • Сіндзіана Пояна (Представництво ЄС в Україні);
  • Ашлі Малруні (Посольство Канади в Україні); Александра Черкасенко (Open Society Foundations);
  • Світлана Кобзар (European Endowment for Democracy);
  • Росс МакЛаррен (Mott Foundation);
  • Ростислав Валвода (Prague Civil Society Center).

Конференція проводиться Ініціативним центром сприяння активності та розвитку громадського почину «Єднання» (ІСАР Єднання, Україна) та Фундацією розвитку системи освіти (FRSE, Польща) за фінансової підтримки Посольства США в Україні та Чорноморського Фонду регіонального співробітництва, проєкт Німецького фонду Маршалла. Партнери конференції: Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України», Європейський Союз у межах проєкту «Термінова підтримка ЄС для громадянського суспільства» та Координатор проєктів ОБСЄ в Україні. Співтворці конференції: громадська спілка «Коаліція Реанімаційний Пакет Реформ»; коаліція з документування воєнних злочинів «Україна. П’ята ранку»; міжнародний фонд «Відродження»; Український Жіночий Фонд в рамках прєкту «Голос жінок і лідерство – Україна» за підтримки уряду Канади; Український Інститут; Центр демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ); «Інтерньюз-Україна»; ГО «Ефективні комунікації».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: