Міжнародний день ромів

Сьогодні 8 квітня світ відзначає Міжнародний день ромів. Це свято ромського народу, який, не маючи своєї державності, проніс крізь століття і зберіг до сьогодні свою етнічну та культурну ідентичність. 45 років тому у Лондоні вперше відбувся Міжнародний конгрес ромів, де було започатковано всесвітній ромський рух.

Сьогодні  8 квітня світ відзначає Міжнародний день ромів. Це свято ромського народу, який, не маючи своєї державності, проніс крізь століття і зберіг до сьогодні свою етнічну та культурну ідентичність. 45 років тому у Лондоні вперше відбувся Міжнародний конгрес ромів, де було започатковано всесвітній ромський рух. 

У цей день ми прагнемо спрямувати погляд суспільства на життя ромського народу   крізь призму прав людини. Роми є однією з найбільш соціально ізольованих і дискримінованих національних меншин. У Європі їхня чисельність становить 12 млн, в Україні – за неофіційними даними міжнародних організацій – від 260 тис. до 400 тис. Чверть ромського населення ніколи не відвідувала школи, стільки ж людей не мають ідентифікаційних документів, більше половини не мають роботи і майже 80% ромів так чи інакше стикались, по відношенню до себе, з дискримінаційним поводженням з боку органів державної влади.

Індикатором демократії в країні є становище і дотримання прав меншин; і задля розбудови відкритого суспільства держава має здійснювати проактивні дії задля забезпечення рівних можливостей і доступу ромів до реалізації своїх громадянських прав.  Ромське громадянське суспільство – це потужний рушій до змін як всередині ромських громад, так і в самому суспільстві, а місія Міжнародного фонду «Відродження» – бути партнером та надавати підтримку для  розвиток неурядових організацій та ініціатив , які відстоюють права ромів по всій Україні.

Міжнародний Фонд «Відродження» вітає усіх ромів України, лідерів громад і неурядових організацій, які представляють ромську національну меншину з Міжнародним днем ромів, і бажає наснаги в щоденній боротьбі за свої права, нових ідей і сильних однодумців у цій справі. Зі свого боку ми будемо продовжувати визначену спільну роботу разом з колегами з ромською національною громади, адже у всіх у нас спільна мета – жити у відкритому, демократичному й толерантному суспільстві.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: