Місцевій владі пропонують змінити підхід до ОСББ

21 грудня в Мелітополі відбулося виїзне засідання Регіональної ради Запорізької області з питань створення й забезпечення функціонування ОСББ

21 грудня в Мелітополі відбулося виїзне засідання Регіональної ради Запорізької області з питань створення й забезпечення функціонування ОСББ. Під час заходу Асоціація “Власники житлових будинків Мелітополя” презентувала напрацювання в межах проекту “Мелітополь – місто ефективних власників житла”, який підтримує програма “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Голова Асоціації Ірина Сінделі виступила з доповіддю “Проблемні питання щодо функціонування ОСББ в м. Мелітополь”. “Чітке визначення проблем стало можливим завдяки роботі Ресурсного Центру Житлової Просвіти, який діяв цього року в Мелітополі за фінансової підтримки Міжнародного фонду “Відродження”, та проведення упродовж двох років спільної роботи з Запорізькою обласною державною адміністрацією в напрямі пропаганди ОСББ як інструменту власників в управлінні своїм майном. Одним із фінальних заходів Ресурсного Центру стало проведення моніторингу задля виявлення якості надання послуг житлово-комунальними підприємствами Мелітополя та ставлення мешканців багатоповерхових будинків до створення ОСББ. Моніторинг було проведено разом із волонтерською групою Всеукраїнської соціальної лабораторії соціологічних досліджень МДПУ ім. Б.Хмельницького. Статистичні дані, отримані в результаті досліджень, стали основою для вивчення проблематики функціонування ОСББ”, – розповіла експерт. Крім того, за її словами, Асоціація “Власники житлових будинків Мелітополя” склала інтерактивну карту найбільш актуальних проблем у діяльності ОСББ.

У свою чергу, експерт Ресурсного Центру Володимир Даниленко зауважив: “Для досягнення позитивних результатів слід змінити докорінно підхід до розробки Програми реформування ЖКГ – проводити її розробку за участю громадськості, відкрити всю інформацію про заходи щодо реформування й коригувати програму на основі зворотного зв’язку та наукового й державного моніторингу. Реформу слід проводити за пропозиціями населення, знизу. В іншому разі реформа й система управління ЖКГ зійдуть нанівець”, – роз’яснив експерт.

Начальник управління ЖКГ Запорізької обладміністрації Максим Шахов відзначив: “Сьогодні ОСББ є найбільш ефективним механізмом управління житловим фондом та утворення його ефективного власника, але не в всіх населених пунктах Запорізької області налагоджено механізм співпраці між ОСББ й органами місцевого самоврядування. В окремих населених пунктах ініціативу громадян гальмує місцева влада: системне порушення права власності співвласників багатоквартирних будинків шляхом розпорядження їх майном, отримання при цьому грошових коштів за фактичну оренду майна співвласників. Також є випадки, коли органи місцевого самоврядування на своїх сесіях ухвалюють незаконні рішення та вносять будинки до різних реєстрів, списків, оформлюють власність на багатоквартирні будинки в цілому на себе. Ось неповний перелік зловживань, які призводять до порушення прав власності та гальмують реформу”, – сказав посадовець.

Перед представниками влади та громадськості Мелітополя було поставлено завдання розробити ефективні схеми взаємодії між органами місцевого самоврядування, органами виконавчої влади й ОСББ для впровадження напрацьованого досвіду в усіх населених пунктах Запорізької області.
 

Контакти:
Асоціація “Власники житлових будинків Мелітополя”
Ірина Сінделі
(0619) 43 26 59
MelitopolOsbb@mail.ru

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: