Місцеве самоврядування закликають реформувати невідкладно

За словами експертів, без реформи адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування неможливо побудувати ефективну владу за європейськими стандартами

Без реформи адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування неможливо побудувати ефективну владу за європейськими стандартами. Про це 30 вересня в Києві заявили учасники круглого столу, який провів Аналітично-дослідницький центр “Інститут міста” та Громадська платформа “Децентралізація – самоорганізація – розвиток” за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Учасники круглого столу наголосили, що слід невідкладно розпочинати реформу на основі Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні (в редакції вересня 2012 року). Документ розробляла робоча група, до складу якої входили представники Адміністрації Президента, центральних органів виконавчої влади, асоціацій органів місцевого самоврядування, українські та європейські експерти. Під час роботи над проектом було досягнуто повного консенсусу щодо змісту та строків реформи.

Експерти нагадали, що 2013 року Мінрегіон провів значну роботу з роз’яснення змісту Концепції серед територіальних громад, проте після оприлюднення нової версії проекту виявилося, що він суттєво відрізняється від версії 2012 року. Хоча загальний принцип реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади залишився незмінним, основоположні підходи та часові рамки проведення реформи в різних версіях Концепції виявилися принципово відмінними. За словами учасників круглого столу, якщо у проекті 2012 року було визначено прийнятні строки та конкретні параметри реформи, то у проекті 2013 року параметри є доволі загальними та розмитими, а терміни – суттєво зміщеними. Таким чином, Концепція в редакції 2013 року фактично відкидає реформу назад – до етапу політичної дискусії, натомість реалізація реформи вже сьогодні потребує переходу до етапу підготовки законопроектів.

За результатами дискусії було ухвалено відповідне звернення до Президента України Віктора Януковича, Прем’єр-міністра Миколи Азарова й народних депутатів щодо проекту Концепції.

Матеріали круглого столу

Контакти:
Аналітично-дослідницький центр “Інститут міста”
(044) 451 06 99
urban-institute@ukr.net

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисті й лобіюванні спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: