Місцева влада на Луганщині недовиконала плани з наповнення бюджетів

Місцева влада на Луганщині не забезпечує стовідсоткового наповнення місцевих бюджетів. Про це свідчать результати моніторингу, який провів Луганський обласний центр політичних та соціологічних досліджень “Політсоціум” за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Результати виконання доходної частини місцевих бюджетів Луганської області за 2013 рік такі: загалом по 14 містах обласного значення – 87,9%, загалом по 17 районах області – 90,1%.

За 2013 рік обсяг виконання плану платежів у бюджети міст і районів від податку на доходи фізичних осіб склав 84%, а від земельного податку – 89%.

Обсяг виконання планів щодо власних і закріплених доходів у місцеві бюджети всіх міст обласного значення й районів склав у 2013 році 88%.

При проведенні дослідження було встановлено, що основним корупційним ризиком для податкових і неподаткових платежів у місцеві бюджети є відсутність аналізу органами місцевої влади виконання власних рішень зі збільшення доходної частини бюджету. Немає фактів, що у 2013 році в 14 містах обласного значення й 17 районах яка-небудь місцева влада проаналізувала виконання власних рішень і вжила заходів.

За результатами моніторингу робоча група підготувала рекомендації для органів місцевої влади з оптимізації доходів місцевих бюджетів через усунення корупційних ризиків.

При проведенні моніторингу було проаналізовано діяльність органів місцевого самоврядування міст і районних державних адміністрацій зі збільшення доходів місцевих бюджетів у частині податкових і неподаткових платежів. Особливу увагу було приділено таким податкам, зборам і платежам: податок на доходи фізичних осіб; земельний податок на юридичних і фізичних осіб; єдиний податок; кошти від продажу землі; орендна плата за користування комунальним майном; кошти від продажу комунального майна; платежі за послуги, які надають бюджетні установи; плата за майно бюджетних установ; частина чистого прибутку (доходу) комунальних підприємств. Основою моніторингу були рішення органів місцевої влади про вжиття заходів для збільшення платежів у місцеві бюджети.

Контакти:
Луганський обласний центр політичних та соціологічних досліджень “Політсоціум”
Володимир Іванов
(0642) 52 81 31
politsocium@ukr.net

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисті й лобіюванні спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: