“Мислити з Україною”: міжнародна конференція

15-19 травня в Києві відбуватиметься міжнародна конференція “Мислити з Україною”

15-19 травня в Києві відбуватиметься міжнародна конференція “Мислити з Україною”. Цей захід є ініціативою Леона Візельтіра (журнал “The New Republic”) та Тімоті Снайдера (Єльський університет). Партнери конференції – Міжнародний фонд “Відродження”, “Goethe-Institut в Україні”, Європейський фонд за демократію, мережа європейських інтелектуальних журналів “Eurozine”, Інститут наук про людину, часопис “Критика”, Міністерство закордонних справ України, Міністерство культури України, Національний університет “Києво-Могилянська академія”, Національний фонд за демократію, журнал “The New Republic”, “PinchukArtCentre”, Посольство Канади в Україні, Посольство Німеччини в Україні, Посольство Польщі в Україні, Посольство США в Україні, Посольство Франції в Україні, Український інститут вивчення Голокосту “Ткума”, “Українсько-єврейська зустріч”, Фундації Відкритого Суспільства, Французький Інститут в Україні, Фундація імені Стефана Баторія, Центр візуальної культури.

Серед учасників – Тімоті Снайдер, Адам Міхнік, Леон Візельтір, Григорій Грабович, Алєксандр Подрабінек, Тімоті Ґартон Еш, Славомір Сєраковскі, Оля Гнатюк, Бернар-Анрі Леві, Алєксандр Ройтбурд, Михайло Мінаков, Славенка Дракуліч, Микола Рябчук, Сергій Жадан, Володимир Єрмоленко та багато інших. 

Маніфест конференції

Міжнародне товариство інтелектуалів, для яких важить свобода, вирушить до Києва, аби зсередини дізнатися про країну, яка свою свободу виборола дорогою ціною. В половині травня, за тиждень до президентських виборів, група письменників, філософів, дослідників і митців із різних країн збереться у Києві, щоби зустрітися зі своїми українськими колегами, засвідчити солідарність із ними, та в якнайширшому колі обговорити значення українського плюралізму для майбутнього Європи, Росії та світу.

Головною їхньою метою буде переосмислити деякі критичні питання нашого часу з огляду на нещодавній український досвід. Україна нині – як Чехословаччина 1938 року, демократія поміж авторитарних режимів, захоплива та неспокійна країна, яку не завжди добре розуміють сусіди. Це також батьківщина видатної традиції громадянського суспільства, талановитих письменників, філософів, митців, багато з яких, осмислюючи Майдан, по-новому порушили фундаментальні питання політичної репрезентації та ролі ідей у політиці. На Заході чи в країнах-сусідах про це відомо замало, тому наші гості вирішили приїхати й дізнатися, що особливого є в Україні, зрозуміти, як це допоможе їм ліпше збагнути власні проблеми – з історією, з філософією, з мистецтвом.

Майдан і реакція на нього в Україні та за її межами порушили класичні й сучасні питання політики й етики. Як закорінити права людини й як нас мотивує ідея прав людини? Як і коли мова відкриває універсальне та як і коли вона визначає політичну відмінність? Чи існують досвіди настільки істотні, що змінюють інтелектуальний обмін як такий? Як можлива порядність в політиці попри міжнародний безлад, внутрішню корупцію та загальну людську схильність хибити? Чи українська революція оновила Європу і відродила політичну думку а чи, можливо, революцію, як і будь-що, можуть поглинути кліше й абстракції глобалізації? Що означає для світового порядку відродження геополітики? Чи є Майдан зривом молоді, чи закономірним проявленням історії? Чи пам’ять Майдану наближує українців до Європи, чи навпаки, кидає виклик європейським мітам? Ось теми семи панелей, на кожній із яких зустрінуться приїжджі та місцеві інтелектуали.

Ці обговорення провадитимуться українською, російською, німецькою, французькою, польською й англійською мовами; на кожній панелі щонайменше одна особа, зокрема поміж гостей із Заходу, розмовлятиме мовою, що не є для неї рідною. У такий спосіб учасники конференції бажають висловити повагу мові як такій, але також підкреслити, що універсальні теми вимагають особливого способу роботи від усіх нас, праці, яку, сподіваємось, буде винагороджено розумінням і дружбою.

Програма конференції

Реєстрація

Контакти:
Часопис “Критика”
Оксана Форостина
oksana.forostyna@gmail.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: