Міським радам пропонують ухвалити стратегії розвитку е-врядування

За словами фахівців, необхідна передумова розвитку електронного врядування в містах України – розробка якісної стратегії впровадження е-врядування та формування пакету необхідних документів на рівні муніципалітетів

Необхідна передумова розвитку електронного врядування в містах України – розробка якісної стратегії впровадження е-врядування та формування пакету необхідних документів на рівні муніципалітетів. Про це заявив Олег Левченко, виконавчий директор ГО “Подільська агенція регіонального розвитку”, 24 травня під час засідання Клубу експертів “Е-врядування” у Вінниці. Захід відбувся за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Тетяна Науменко, директорка Муніципально-громадського центру електронного врядування, експертка ГО “Подільська агенція регіонального розвитку”, представила результати аналізу муніципальних нормотворчих і програмних документів. До органів місцевого самоврядування обласних центрів було надіслано інформаційні запити щодо наявності документів, що регулюють впровадження е-врядування й окремих його інструментів у містах України – комплексної програми впровадження е-врядування, нормативних документів, що регулюють створення й адміністрування офіційного веб-сайту, впровадження системи електронного документообігу, геоінформаційних систем, діяльність центрів надання адміністративних послуг тощо.

Аналіз отриманих відповідей показав, що нормативна база у сфері е-врядування в більшості міст є неповною та недосконалою. Зокрема, лише 3 міста (Київ, Луцьк і Миколаїв) мають цілісну програму впровадження системи електронного врядування, ще 7 міст (Дніпропетровськ, Ужгород, Житомир, Одеса, Рівне, Чернівці, Львів) – програму інформатизації діяльності міських рад.

Позитивним моментом, за словами Тетяни Науменко, є те, що в багатьох містах використовують такі елементи системи е-врядування, як електронні звернення громадян, електронна система голосування, онлайн-трансляції засідань виконкому й сесій міськради. Проте, як відзначає експерт, єдиного підходу до формування нормативної бази застосування таких інструментів немає.

Формування рекомендацій щодо переліку муніципальних нормативних документів у сфері електронного врядування дасть змогу, на думку експертів, сформувати певний орієнтир для органів місцевого самоврядування, значно полегшить та оптимізує впровадження інструментів е-врядування в містах України.

Цього року заплановано ще декілька експертних засідань, за підсумками яких буде остаточно сформовано рекомендований перелік муніципальних нормативних і програмних документів у сфері електронного врядування.

Контакти:
ГО “Подільська агенція регіонального розвитку”
Тетяна Науменко
(0432) 69 44 32
info@pard.org.ua

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисті й лобіюванні спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: