Міські проекти як механізм об’єднання громади

15 жовтня у Дружківці громадська організація «Нова Дружківка» провела підсумковий воркшоп «Міські проекти як механізм об’єднання громади» проекту «Об’єднуємось заради спільного» у приміщенні новоствореної платформи ініціатив «Халва хаб».

15 жовтня у Дружківці громадська організація «Нова Дружківка» провела підсумковий воркшоп «Міські проекти як механізм об’єднання громади» проекту «Об’єднуємось заради спільного» у приміщенні новоствореної платформи ініціатив «Халва хаб».

Ця подія стала знаковою, адже воркшоп був першим офіційним заходом громадського хабу, подібні офіси починають набирати популярність у невеликих містах Донбасу. Платформа ініціатив повністю виправдала свою назву, тому що учасники заходу у другій частині презентували власні напрацювання.

Відкривав воршкоп Сергій Пронкін, координатор проекту «Об’єднуємось заради спільного». Нагадаємо, що останній реалізовувався за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та включав 3 арт-інсталяції у трьох містах північного Донбасу, а також інтерактивне опитування у Дружківці. Сергій розповів про те, як виникла ідея реалізації цих заходів і з якими труднощами стикалась команда на шляху їх втілення. Розповів про технологію збору арт-кубів для інсталяції, щоб монтаж та демонтаж на площах міст займав якомога менше часу, а також про відбір героїв для мотиваційних постерів. Окремо торкнувся теми взаємодії з місцевими ЗМІ, говорячи про те, що Слов’янськ відзначився у цьому аспекті зі знаком «плюс», натомість Дружківка не порадувала достатньо плідною співпрацею. У другій частині виступу Сергій презентував інфографіку міських проблем та досягнень. Вона стала результатом роботи дружківчан, які брали участь в інтерактивному опитуванні. І завершив свою доповідь відеороликами, знятими під час арт-інсталяцій та опитування.

Другим спікером був Євген Єврейський, керівник проекту Hromadske.Network у Дружківці. У нього відбулася відкрита дискусія з учасниками з приводу того, чому ми отримуємо менше, аніж просимо. Євген зробив акцент саме на міських проблемах Дружківки, говорячи про те, що влада діє на запит населення, а не на випередження. І щоб місто ставало комфортнішим з урбаністичної точки зору, необхідно якомога частіше робити ці запити.

Вінничанин Леонід Марущак, куратор мистецького напрямку Українського кризового медіа-центру, розповів про свій досвід об’єднання громади через актуалізацію проблеми благоустрою місцевого парку. Таким чином з’явився Альтман сквер, тож була вирішена ще одна проблема вшанування пам’яті Натана Альтмана, українського художника-кубіста, який народився та певний час прожив у Вінниці, але був відомий мало кому з містян.

_

Останнім спікером була Марія Келій, співзасновниця платформи ініціатив «Теплиця» у Слов’янську. Вона розповіла про локальний досвід реалізації подібних проектів. Про наповнення платформи та проблеми, які вона разом з іншими координаторами вирішувала під час роботи культурного хабу.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: