МінЖКГ підтвердило право ОСББ не погоджувати тарифів із місцевою владою

У Луцьку відбулося засідання ради голів ОСББ, де обговорювали тарифи для об’єднань

21 вересня в Луцьку відбулося засідання ради голів ОСББ, де обговорювали тарифи для об’єднань. Зустріч проходила в межах проекту “Ресурсний центр для ОСББ у м. Луцьку”, який здійснює Волинський інститут підтримки та розвитку громадських ініціатив за підтримки програми “Посилення впливу громадянського суспільства” Міжнародного фонду “Відродження”.

На засіданні йшлося про законодавче врегулювання тарифів. Згідно з законом, ОСББ має повноваження самостійно встановлювати суми внесків на загальних зборах, не потребуючи їх затвердження на рівні місцевої влади. Одначе в законах, як зауважили експерти, є прогалини й невідповідності, які можна трактувати по-різному, тому в деяких регіонах України, в тому числі й у Волинській області, досі вимагають затверджувати тарифи.

У відповідь на звернення з цього приводу Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства заявило, що “згідно зі статтею 10 Закону України “Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку”, до виняткової компетенції загальних зборів членів об’єднання належить, зокрема, затвердження кошторису й балансу об’єднання, а також визначення розмірів внесків і платежів членами об’єднання. Ні зазначеним законом, ні іншими законодавчими актами України не передбачено затвердження чи погодження органами місцевого самоврядування розмірів внесків і платежів, визначених загальними зборами ОСББ”.  “ОСББ не надає й не виробляє послуг, а відтак і не формує цін або тарифів на послуги, які б підлягали встановленню (затвердженню) органами місцевого самоврядування. Отже, Міністерство вважає, що визначений загальними зборами розмір внесків (платежів) на утримання будинку та прибудинкової території не потребує затвердження чи погодження органами державної влади чи місцевого самоврядування”, – сказано в листі відомства.

Міністерство також дало вичерпну відповідь щодо пільг і субсидій для членів ОСББ, що викликає дискусії між владою й об’єднаннями. “Чинне законодавство України не ставить право громадян на отримання пільг і субсидій на житлово-комунальні послуги в залежність від того, проживають громадяни в будинку, де створено ОСББ, чи будинку, де не створено ОСББ, а так само й у залежність від того, сплачують відповідні витрати безпосередньо виконавці житлово-комунальних послуг чи ОСББ”, – підкреслили у відомстві.

Контакти: Волинський інститут підтримки та розвитку громадських ініціатив, Петро Лавринюк, (0332) 78 59 66, vipgi@ukr.net

***

Мета програми “Посилення впливу громадянського суспільства”  – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисту та лобіюванню спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: