Мінрегіон намагається підкорити владі об’єднання жителів

Уряд намагається перетворити громадське самоврядування в ручну систему «управ» та «намісників».

Уряд намагається перетворити громадське самоврядування в ручну систему «управ» та «намісників».

Про це заявив Директор програмної ініціативи «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження» Олексій Орловський на брифінгу13 листопада в Українському кризовому медіа-центрі.

Громадські експерти виступають проти висунутого Мінрегіоном проекту Закону «Про органи самоорганізації населення», положення якого спотворюють сутність цих громадських інституцій.

«Чиновники або не розуміють, що таке органи самоорганізації населення, або не хочуть розвитку народовладдя, або як попередня влада – намагаються вбудувати ОСНи в адміністративну вертикаль», – каже Олексій Орловський.

Згідно урядовому законопроекту, ОСНи будуть залежати від місцевої владі, не зможуть протидіяти її діям та будуть вимушені проходити перереєстрацію як «управи». А місцеві ради зможуть самі замість жителів ініціювати створення ОСНів та призначатимуть своїх «намісників» в селах.

Цей законопроект після проведеного обговорення не погодили і Асоціація міст України та Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад.

Асоціація сприяння самоорганізації населення розробила та подала на розгляд Верховної Ради в 2013 року свій законопроект  (реєстр. №3704-1). Він пройшов широке публічне обговорення, був узгоджений з громадськістю та увійшов до Реанімаційного пакету реформ. Тепергромадські лідери будуть подавати його до ВРУ вже нового скликання.

Екс-радниця Президента України Марина Ставнійчук зазначила, що реформа місцевого самоврядування має бути зорієнтована на відродження ініціативи людей на місцях.

Натомість, урядовий проект закону, як і в попередні часи, намагається одержавити самоорганізацію населення. А в основу законопроекту, розробленого громадськістю, покладене надання ширших можливостей ініціативам людей.

«Реформа повинна відповідати Європейській хартії місцевого самоврядування та інтересам людей. І експерти готові допомогти владі в цьому», – каже Марина Ставнійчук.

«Енергію мас, яка виплеснулась під час Майдану, треба спрямувати в конструктивне русло. Особливо в такий кризовий для країни час. Тому десятки тисяч ОСНів повинні бути почуті як державною, так і місцевою владою», – зазначив голова Всеукраїнської асоціації сприяння самоорганізації населення Андрій Крупник.

ОСНи – це квартальні, будинкові, сільські та інші комітети, які створюють жителі для представлення своїх інтересів,покращення стану територій, контролю за ЖКГ. В Польщі завдяки тому, що місцева влада передає таким органам частину своїх повноважень, вдається економити до 30% коштів місцевих бюджетів.

Контакти: Анна Трепалюк, ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення», 097 4811727, samoorg@ukr.net

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: