Мінрегіонбуд закликають проконсультуватися з громадськістю щодо засекречення генпланів міст

Представників громадських організацій закликають підписати звернення до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства з вимогою провести громадські обговорення проекту державних будівельних норм (ДБН), які можуть сприяти засекреченню генпланів міст

Представників громадських організацій закликають підписати звернення до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства з вимогою провести громадські обговорення проекту державних будівельних норм (ДБН), які можуть сприяти засекреченню генпланів міст. Звернення оприлюднив Східноукраїнський центр громадських ініціатив (СЦГІ) в межах проекту “Через доступ до генеральних планів – до містобудування без корупції” за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Тим, хто вважає, що інформація про сучасний стан і майбутнє міста – про зони хімічного, радіаційного, шумового забруднення, про межі зелених і паркових зон, про райони реконструкції та транспортну мережу тощо – має бути публічною, пропонується надіслати звернення до Міністерства з вимогами:
– провести громадські обговорення проекту ДБН Б.1.1-ХХ-201Х “Склад і зміст генерального плану населеного пункту”;
– привести проекти ДБН у відповідність із законодавством про доступ до публічної інформації.

Звернення бажано надіслати до 20 січня факсом (044) 278 83 90, електронною поштою у приймальню Міністра – t.melnichenko@minregionbud.gov.ua, ioltuhovska@minregionbud.gov.ua, з копією директору Департаменту містобудування, архітектури та планування територій – sokolov@minregionbud.gov.ua, або поштою: 01025, Київ, вул. Велика Житомирська, 9.

У грудні 2011 року на сайті Міністерства з’явилися проекти нових державних будівельних норм, зокрема ДБН Б.1.1-ХХ-201Х “Склад і зміст генерального плану населеного пункту”. Аналіз цього документу засвідчив: він передбачає невиправдане обмеження доступу до більшості матеріалів текстової та графічної частин генеральних планів населених пунктів грифом “Для службового користування” (ДСК). Це суперечить ч. 2 ст. 1 закону “Про доступ до публічної інформації”, згідно з якою публічна інформація є відкритою, крім випадків, установлених законом. Також це суперечить ч. 11 ст. 17 закону “Про регулювання містобудівної діяльності”, яка зобов’язує органи місцевого самоврядування забезпечити загальну доступність генерального плану населеного пункту шляхом його розміщення на своєму офіційному веб-сайті, у місцевих періодичних друкованих засобах масової інформації й у загальнодоступному місці у своєму приміщенні. Ця вимога стосується всього документу, крім частини, що становить державну таємницю та належить до інформації з обмеженим доступом відповідно до законодавства. Нові ДБН фактично роблять доступними для громадян лише брошуру з основними положеннями генерального плану й окремі графічні матеріали, які будуть відкритими лише під час громадських обговорень.

Крім того, Міністерство порушило формальні вимоги щодо проведення громадського обговорення таких нормативних актів, як ДБН.

Східноукраїнський центр громадських ініціатив
Володимир Щербаченко
067 640 94 40
zahyst@gmail.com

***

Програма “Верховенство права” підтримує організації громадянського суспільства, діяльність яких спрямовано на захист прав людини й основоположних свобод, а також сприяє підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: