Мінрегіон відповідатиме в суді за нереагування на громадську експертизу

4 вересня окружний адміністративний суд Києва розгляне судовий позов проти Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

4 вересня окружний адміністративний суд Києва розгляне судовий позов проти Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства. Позивачем виступає Східноукраїнський центр громадських ініціатив, який здійснює моніторинг доступності генеральних планів міст за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Центр вимагає визнати протиправною нереагування Міністерства на результати громадської експертизи, яку з жовтня 2011 по липень 2012 року проводила громадська організація. У ході експертизи Східноукраїнський центр громадських ініціатив вивчав діяльність Мінрегіону у сфері формування Переліку відомостей, що становлять службову інформацію (на основі цього документу генплани міст засекречено). За результатами дослідження активісти підготували експертні пропозиції та надіслали їх до Міністерства. Проте відомство на них не зреагувало.

“Упродовж двох років у режимі активного діалогу ми намагалися вирішити питання щодо врахування Міністерством експертних пропозицій. На жаль, справа досі не зрушила з місця. Ми змушені були звернутися до суду”, – пояснює позицію Центру юрист громадської організації Вадим Сабінін.
 
“За результатами проведення цієї громадської експертизи два Віце-прем’єр-міністри видали чотири доручення, Міноборони зняло гриф “ДСК” з великомасштабних карт, Секретаріат Кабміну надіслав у Мінрегіон лист про необхідність завершення громадської експертизи. Лише в Міністерстві, якому було спрямовано експертні пропозиції, не поспішають із їх розглядом і врахуванням. Сподіваємося, незабаром суд поставить жирну крапку в історії з бездіяльністю Міністерства”, – коментує судовий позов Володимир Щербаченко, голова Східноукраїнського центру громадських ініціатив.

Контакти:
Східноукраїнський центр громадських ініціатив
Аліна Бондар
099 932 36 73
bondar.alina21@gmail.com

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: