Міноборони готове розсекретити генплани міст, а “Діпромісто” – ні

Міністерство оборони зняло грифи обмеження доступу з великомасштабних карт і планів загального призначення, що спрощує доступ до генеральних планів міст

Міністерство оборони зняло грифи обмеження доступу з великомасштабних карт і планів загального призначення, що спрощує доступ до генеральних планів міст. Про це розповів заступник начальника відділу організації топогеодезичного виробництва Генштабу України Сергій Прищепа 19 липня під час круглого столу в Києві. Захід провів Східноукраїнський центр громадських ініціатив спільно з Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради з прав людини за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Як повідомив військовий, за результатами наукової роботи, яку провів Національний університет оборони України, ухвалено рішення зняти грифи обмеження доступу з великомасштабних карт і планів загального призначення та скасувати протоколу №1 експертної комісії при державному експерті з питань таємниць Збройних Сил України від 22 січня 2010 року, яким на такі карти накладали гриф “Для службового користування” (ДСК).

Саме на вказаний протокол посилалися представники Мінрегіону та проектних інститутів, обґрунтовуючи неможливість зняти гриф “ДСК” з генпланів міст. Скасування цього документу мало б привести до перегляду грифу “ДСК” на містобудівній документації, яку виготовляють на картографічних матеріалах великого масштабу.

Проте Тетяна Губенко, начальниця архітектурно-планувальної майстерні Українського державного науково-дослідницького інституту проектування міст “Діпромісто”, заявила про неготовність проектувальників розсекречувати генплани. За її словами, українським громадянам не потрібен доступ до містобудівної документації, оскільки їхній рівень освіти не дасть їм змоги розібратися в документах.

“Схоже на те, що представників “Діпроміста” значно більше хвилює те, як і далі приховувати від громадян генплани, ніж те, як знайти механізми забезпечення доступу до містобудівної документації”, – прокоментував ситуацію Володимир Щербаченко, голова Східноукраїнського центру громадських ініціатив.

“Можу зробити припущення, що це пов’язано з тим, що у проектному інституті бояться громадського контролю над змістом генпланів, які виробляє “Діпромісто”. Гриф “ДСК” дає змогу проектантам і недоброчесним замовникам із міських рад приховувати проектні рішення, які зроблено на догоду бізнес-інтересам окремих осіб, але суперечать інтересам цілих міських громад. Із повідомлень преси ми знаємо, що саме такі проектні рішення є джерелом отриманням хабарів. Якщо Мінрегіон не захоче змусити підпорядкований йому проектний інститут виконувати законодавство, то покласти край цій корупційній схемі має Кабінет Міністрів”, – наголосив Володимир Щербаченко.

Контакти:
Східноукраїнський центр громадських ініціатив
Аліна Бондар
099 932 36 73
bondar.alina21@gmail.com

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: