Міністерство соціальної політики розробляє Стратегію деінституціоналізації як одну з вимог євроінтеграції

2 травня, за ініціативи Міністерства соціальної політики України та підтримки Міжнародного фонду “Відродження”, у Києві відбулась стратегічна сесія на тему  “Розбудова спроможностей підтримки людей похилого віку та осіб з інвалідністю: виклики та можливості”. 

Експерти, які взяли участь у заході, сформували бачення того, як має рухатися трансформація від інституцій — до проживання вдома, з необхідним соціальними та медичними послугами, а також із залученням людей старшого віку та людей з інвалідністю до економічної та соціальної складової. 

Заступниця міністра соціальної політики Уляна Токарєва сказала: «Повномасштабне вторгнення росії продемонструвало, що українці не сприймають той факт, що люди вимушено перебувають в інституціях. Крім того, український народ дотримується обраного європейського курсу, а реформа деінституціоналізації – це важлива умова євроінтеграції. Натомість війна лише посилює загрозу того, що більша кількість людей може потрапити в інституції. 

“Як Міністерство ми паралельно ведемо ще два важливих процеси – розробка стратегії розвитку соціальних послуг і розробка стратегії активного довголіття. Деінституціоналізація та ці дві стратегії дуже пов’язані між собою процеси, проте, це різні частини одного цілого. Сподіваюсь, що за наступні декілька місяців ми з вами сформуємо документ, який буде називатися “Стратегією деінституціоналізації” і який дозволить планувати подібні політики і на місцях, і буде дороговказом багатьом стейкхолдерам”, – сказала вона. 

Підготовка стратегії буде проходити в декілька етапів. Після першого, експертного обговорення з формування візії, будуть проходити ширші консультації та зустрічі робочих груп, які будуть працювати над документом. 

Наразі пілотний проєкт з підтриманого проживання реалізується у Львівській, Київській областях та в Києві. 

У Львівській області послугу надають: 3 будинки підтриманого проживання, де проживає 22 особи з ментальною інвалідністю (з них 11 – особи, які проживали в  психоневрологічних інтернатах); 1 квартира підтриманого проживання, де проживає 4 особи.

У Київській області функціонує 1 будинок підтриманого проживання, де проживає 8 осіб, та готується до відкриття ще 1 для 10 осіб; у м. Києві – 2 транзитні / навчальні квартири, де проживають та  проходять навчання 6 осіб (курс навчання – від 1,5 місяця до 6 місяців).

Крім того, у 2024 році до пілотного проекту залучено Чернівецьку  та Чернігівську області, де планується створити будинки / квартири підтриманого проживання за сприяння ПРООН в Україні.

Джерело: Міністерство соціальної політики України

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: