Міліція Черкащини обіцяє не порушувати прав ромів

Міліція Черкащини співпрацюватиме з громадськими організаціями, щоб не допускати порушення прав ромів та інших національних меншин

Міліція Черкащини співпрацюватиме з громадськими організаціями, щоб не допускати порушення прав ромів та інших національних меншин. Про це 10 січня заявили учасники зустрічі у приміщенні УМВС України в Черкаській області. Зустріч ініціювала ГО “Альянс ромен Черкащини”, яка здійснює моніторинг дотримання прав ромів за підтримки програми “Рома України” Міжнародного фонду “Відродження”.

Як інформує прес-служба ГУ МВС у Черкаській області, учасники зустрічі наголосили, що порозуміння між ромами й міліцією цілком можливе, але лише за умов обопільної поваги, безумовного дотримання законодавства й уважного ставлення до проблем обох сторін. Було відзначено, що громадські організації й далі здійснюватимуть просвітницьку діяльність серед ромів, а правоохоронні органи в жодному разі не мають допускати необ’єктивного ставлення до ромської спільноти при виконанні службових обов’язків.

Начальник Штабу УМВС у Черкаській області Володимир Чубенко заявив: “Ми завжди готові до конструктивного діалогу з громадськими організаціями, незалежно від того, інтереси якої національності вони представляють. Керівництво УМВС завжди наголошувало на необхідності дотримання прав і свобод громадян, і при цьому не має значення, до якої національної меншини ці громадяни належать”. “Можливо, і трапляються окремі випадки нетактовності щодо ромів із боку правоохоронців, але це не система, а радше виняток із правил”, – додав він.

Зі свого боку, голова ГО “Альянс ромен Черкащини” Петро Бурлаченко розповів: “Наша організація опікується правами місцевої ромської громади. Наразі одним із напрямів нашої роботи є моніторинг дотримання в регіоні прав ромського населення, в тому числі правоохоронними органами. Проблеми у взаєминах між міліцією та ромами, безперечно, існують, але головним є те, що під час цієї зустрічі, на мою думку, зроблено суттєвий крок до їх вирішення. Ми вдячні керівництву обласної міліції за надану можливість зустрітися й обговорити всі питання”. “Також хотів би подякувати за підтримку Міжнародному фонду “Відродження” та нашому партнеру – Асоціації українських моніторів дотримання прав людини”, – додав він.

Крім того, регіональний координатор зі зв’язків із громадськістю Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Володимир Батчаєв зауважив: “Зрозуміло, що стосунки ромів і української міліції в цілому ще дуже далекі від ідеальних. Так було і, на жаль, так є. Проте зараз треба зосереджуватися не на питанні “Хто більше в цьому винен?”, а на проблемі “Як це змінити?” Саме тому, коли до мене звернулася громадська організація “Альянс ромен Черкащини” з проханням посприяти проведенню робочої зустрічі з представниками міліції, я доклав максимум зусиль, щоби така зустріч відбулася, адже свою діяльність я бачу не тільки у відвідуванні місць несвободи й консультуванні громадян”.

Крім того, керівник міліції Черкащини розіслав у територіальні підрозділи лист, у якому наголосив на неможливості упередженого ставлення до людини через її національність. “Активність і принциповість у боротьбі зі злочинністю та при забезпеченні правопорядку не повинна поєднуватися з порушенням прав будь-якого прошарку чи категорії населення, тим паче на національному ґрунті. Вчинення специфічних злочинів представниками окремих національностей у жодному разі не має бути підставою упередженого ставлення до законослухняних громадян інших національностей”, – зазначено в листі.

Контакти:
ГО “Альянс ромен Черкащини”
(0472) 45 24 00
RomaiKatuna@mail.ru

***

Мета програми “Рома України” – сприяти інтеграції ромів в українське суспільство шляхом покращення рівня освіти, доступу до послуг охорони здоров’я, захисту прав, а також побудови лідерства та спроможності ромської молоді.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: