АНОНС: 17 травня вібдудуться дебати на тему міграції українців до Європейського Союзу

17 травня в Києві відбудуться міжнародні дебати щодо української міграції до країн ЄС. Під час заходу українські та міжнародні експерти обговорять питання підходів до вивчення й аналізу української міграції, зокрема трудової та вимушеної, до країн ЄС, в умовах змін політичної та економічної ситуації (окупація українських територій Росією, запровадження безвізового режиму з ЄС тощо). Також буду презентовано аналітичний звіт та міжнародне дослідження щодо українського міграційного профілю, міграційних практик громадян України, які виїжджають до держав ЄС (зокрема, Польщі, Чехії та Словаччини), міграційного законодавства цих країн тощо.

17 травня в Києві відбудуться міжнародні дебати щодо української міграції до країн ЄС. Під час заходу українські та міжнародні експерти обговорять питання підходів до вивчення й аналізу української трудової та вимушеної міграції до країн ЄС в умовах змін політичної та економічної ситуації (окупація українських територій Росією, запровадження безвізового режиму з ЄС тощо). Також буде презентовано аналітичний звіт та міжнародне дослідження щодо українського міграційного профілю, міграційних практик громадян України, які виїжджають до держав ЄС (зокрема, Польщі, Чехії та Словаччини), міграційного законодавства цих країн тощо.

Час: 17 травня 2017 року, 10:00-12:00.

Місце: м. Київ, вул. Б.Хмельницького, 8/16, інформаційне агентство “Укрінформ”.

Мова заходу: українська, англійська (синхронний переклад).

Питання до обговорення:

  • Чи слід відносити громадян України (особливо ВПО або мешканців окупованих територій) до категорії потенційних вимушених і трудових мігрантів до ЄС?
  • Чи слід найближчим сусідам України з країн-членів ЄС –  Польщі, Чехії, Угорщині, Словаччині, Румунії та Болгарії – очікувати напливу українських біженців і трудових мігрантів?
  • Чи є військове вторгнення РФ, репресії на окупованих територіях і очікувана візова лібералізація між Україною та ЄС каталізаторами вимушеної та трудової міграції українців до ЄС?
  • Наскільки суттєвими є зміни в міграційному профілі України після початку конфлікту?
  • Які типи міграції з України до ЄС переважають на даний час?
  • Як нові умови вплинуть на міграційну динаміку після лібералізації візового режиму з Європейським Союзом?
  • Як моніторити та аналізувати зміни зовнішньої міграції громадян України?

Учасники:

  • Катерина Кульчицька, аналітик, громадська організація «Європа без бар’єрів»;
  • Душан Дрбохлав, професор, Ph.D, заступник голови відділу соціальної географії та регіонального розвитку, факультет природничих наук, Карлів університет, Чехія;
  • Марта Ярошевич, доктор наук, координатор міграційних проектів, Центр Східних Досліджень (OSW, Варшава);
  • Олексій Позняк, кандидат економічних наук, завідувач відділу міграційних досліджень Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи Національної академії наук України;
  • Анастасія Фітісова, аналітик з питань міграції аналітичного центру CEDOS.

Також запрошені: представники посольств країн-членів ЄС, Представництва ЄС, Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, Державної міграційної служби України, Міністерства соціальної політики справ, Міністерства у справах тимчасово окупованих територій, Комітету Верховної Ради з питань євроінтеграції, Міжнародної організації з міграції, громадських організацій й аналітичних установ України.

Акредитація представників ЗМІ на місці за редакційним посвідченням.

Реєстрація учасників дискусії: https://goo.gl/NHIXQJ або за телефоном +38 066 585 19 97.

Контактна особа: Павло Кравчук, pkravchuk.ewb@gmail.com

Захід організовано за підтримки Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: