МФ «Відродження» готовий аргументовано обговорювати запровадження програм замісної підтримувальної терапії у місцях позбавлення волі

11 січня 2010 року Всеукраїнська асоціація громадських організацій “Рух протидії наркоманії та наркозлочинності” провела двогодинний мітинг протесту перед офісом Міжнародного фонду “Відродження”.

11 січня 2010 року Всеукраїнська асоціація громадських організацій “Рух протидії наркоманії та наркозлочинності” (засновник Руху, як нам було повідомлено, – громадський діяч пан Трохин) провела двогодинний мітинг протесту перед офісом Міжнародного фонду “Відродження” (МФВ) (за адресою вул. Артема, 46). Мітинг було присвячено протесту проти запровадження програм замісної підтримувальної терапії метадоном в місцях позбавлення волі – ініціативи, яку МФВ підтримує в Україні.

Учасників мітингу було запрошено до обговорення питання до виконавчого директора МФВ Євгена Бистрицького. В зустрічі взяли участь представники громадських організацій: Костирко Дмитро, Міжнародний благодійний фонд імені Н. Потопаєвої, Ступницька Ольга, ГО “Перемога в твоїх руках”, інші представники опозиційного табору, які офіційно не представилися. Міжнародний фонд “Відродження” також представляли Вікторія Тимошевська, директор Програми “Громадське здоров’я” МФВ, та Руслан Краплич, директор Антикризової гуманітарної програми МФВ.

Міжнародний фонд “Відродження” цінує активну громадську позицію опонентів. Втім, чого не розуміє Фонд – так це закритості проведення, немовби публічної, акції протесту.

Нам не було надіслано або надано жодних офіційних запитів чи звернень від протестуючих організацій, на які, маючи аргументи від громадських організацій-захисників впровадження метадонової терапії, МФВ готовий надати аргументовані відповіді.

Під час зустрічі запрошені висловили свою просту позицію щодо питання впровадження програм замісної терапії метадоном у місцях позбавлення волі: «Заборонити! Це погано!». Лише раз впродовж розмови промайнула важлива думка з боку представників протестуючих, що негайне впровадження такої терапії без належного контролю та боротьби з корупцією у пенітенціарних закладах може бути використано у негативний спосіб. Крім цього, мітингувальники не висунули жодних ґрунтовних аргументів проти програм замісної терапії метадоном у місцях позбавлення волі, крім дуже й дуже загальних гасел.

Впродовж зустрічі представники МФВ запропоновали надати у Фонд офіційне звернення від імені Всеукраїнської асоціації громадських організацій “Рух протидії наркоманії та наркозлочинності”, яке б містило їхню аргументовану позицію щодо даного питання. Ми запропонували, також, провести аргументований діалог з іншими громадськими організаціями, які аргументовано відстоюють ефективність впровадження програм замісної підтримувальної терапії в місцях позбавлення волі в Україні, на що сподіваємося отримати ясну відповідь.

МФВ готовий на відкритий, публічний діалог з цього питання. Ще раз проголошуємо принципову для нас позицію: Фонд готовий сприяти будь-якому, але аргументованому, діалогу будь-яких некорумпованих громадських організацій та об’єднань громадян з їхніми опонентами. Некорумпованих – тобто дійсно незалежних неурядових організацій, незалежних від тих чи тих політиків, від тих, хто з певних причин захищає теперішній стан речей нелегального обігу наркотичних речовин у пенітенціарних закладах – щодо цієї суспільно важливої теми.

З аргументами Міжнародного фонду «Відродження» (Програма “Громадське здоров’я”), які спираються на позитивний світовий досвід розвинутих країн у впровадженні метадонових програм, можна ознайомитися тут.

Додаткову інформацію щодо замісної підтримувальної терапії читайте тут.

Додатково: Аналітичний огляд “Замісна терапія”


Відео з місця події 11 січня 2010 року:

{qtube vid:=7klWx2pgFAU w:=320 h:=240 b:=1 ap:=0 rel:=0}

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: