Мешканцям Михайлівки розповіли про переваги ОСББ

22 листопада в селищі Михайлівка (Запорізька область) відбувся семінар “Створення ОСББ – інструменту формування ефективного власника житла”

22 листопада в селищі Михайлівка (Запорізька область) відбувся семінар “Створення ОСББ – інструменту формування ефективного власника житла”. Захід провела Асоціація “Власники житлових будинків Мелітополя” за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Голова Михайлівської селищної ради Олександр Ракша зауважив: “Реформування житлово-комунального господарства в сучасних умовах означає не лише замінити труби, провести ремонт покрівель будинків, що дуже актуально для Михайлівки, чи озеленення прибудинкових територій. Основні завдання реформування – це підвищення якості надання послуг споживачам через ринкову конкуренцію підприємств, залучення інвестицій для технічного переоснащення ЖКГ, використання енергозберігальних технологій, стимулювання населення до створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків для захисту своїх прав. У місцевому бюджеті 2012 року передбачено 50 тис. грн. для фінансування реєстрації ОСББ, але з п’яти ОСББ, які провели збори й почали готувати документи, жодне не довело справи до кінця. Застарілий підхід до управління ЖКГ призвів до того, що люди, давно ставши власниками квартир, і далі вважають що “Комунгосп” повинен обслуговувати й ремонтувати будинки. Власники квартир відмовляються брати на себе відповідальність за утримання й ремонт будинків, але час безвідповідального ставлення минув. У бюджетах усіх рівнів передбачено участь у фінансуванні ремонтів житлових будинків за умови, що в них є відповідальний власник, тобто створено ОСББ”.

У свою чергу, експерт Ресурсного центру житлової просвіти (РЦЖП) Володимир Даниленко відзначив: “Процес створення ОСББ в Україні вже розпочався, але на жаль, проходить досить повільно. Основними причинами цього є нерозуміння більшістю населення основних переваг від створення ОСББ. Це сучасна демократична структура будинкового самоврядування з виборністю голови та прозорістю використання зібраних коштів, за якої кожен мешканець будинку знає, куди й на що буде витрачено його гроші, оскільки має право особисто брати участь у процесі розподілу коштів. Члени ОСББ самостійно визначають пріоритетні напрями фінансування. Уже вкотре ми чуємо на семінарах, що невигідно створювати ОСББ в маленьких містах, у маленьких будинках. Треба зауважити, що відповідальним власником вигідно бути завжди. Красномовний приклад – Веселе, де стовідсотково створено ОСББ”.

Ірина Сінделі, керівник РЦЖП, висвітлила теоретичні основи діяльності ОСББ, використавши як приклад управління власністю на різних рівнях. “Бюджет житлового будинку ми повинні обговорювати не “на кухні”, висловлюючи скарги на незадовільне обслуговування будинків, а перейти до заходів прямої дії – безпосереднього управління своїми будинками, а далі – й населеним пунктом. Тільки небайдужість і активна громадська позиція – це шлях реформування ЖКГ”.

“При створенні ОСББ власники квартир стають співвласниками всього багатоквартирного будинку та прибудинкової території, що кардинально змінює психологію людей. Відчуваючи себе співвласником певного майна, людина завжди відповідально ставитиметься до нього й цього ж вимагатиме від інших”, – додала менеджер РЦЖП Олена Яцуренко.

Наприкінці семінару голова Михайлівської селищної ради Олександр Ракша ще раз запевнив присутніх у готовності влади підтримувати активних мешканців, які вирішать узяти на себе відповідальність за управління своїми будинками. “У місцевому бюджеті 2013 року обов’язково буде передбачено фінансування для проведення реєстрації ОСББ, також буде виділено кошти на підтримку створених ОСББ, для фінансування першого капітального ремонту на умовах 50 на 50. Частину сплачує місцевий бюджет, а частину – власники будинків. Я сподіваюся, що це дозволить нам зробити певний прорив у підвищенні якості обслуговування житлового фонду, створенні комфортних умов життя михайлівчан”, – сказав він.

Контакти:
Асоціація “Власники житлових будинків Мелітополя”
Ірина Сінделі
(0619) 43 26 59
MelitopolOsbb@mail.ru

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: