Мешканцям Луцька розповіли про переваги ОСН

За словами фахівців, створення органів самоорганізації населення (ОСН) актуальне, коли мешканці багатоповерхового будинку хочуть контролювати якість обслуговування будинку ЖЕКом, а малі територіальні громади – мати представницькі органи, щоб співпрацювати з владою

Створення органів самоорганізації населення (ОСН) актуальне, коли мешканці багатоповерхового будинку хочуть контролювати якість обслуговування будинку ЖЕКом, а малі територіальні громади – мати представницькі органи, щоб співпрацювати з владою. Про це 18 квітня в Луцьку розповіли експерти Ресурсного центру для ОСН під час навчання для представників ініціативних груп, які мають намір створити ОСН. Захід провела Асоціація підтримки та розвитку ОСББ й ОСН за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Фахівці розповіли, що ОСН входить до системи місцевого самоврядування, тобто є представницьким органом громади на мікрорівні (на певній території, де його створено). ОСН мають право представляти разом із депутатами інтереси жителів у міській раді, вносити пропозиції та поправки до проектів міських програм, контролювати якість надання житлово-комунальних послуг і проведення ремонту в будинках. Крім того, міська рада може делегувати ОСН певні свої повноваження.

Для ініціативних груп, які мають намір створити ОСН у Луцьку, організовано серію навчань. Тренінгові заняття, які можуть відвідувати всі охочі, проходять щочетверга о 9:30 у Луцькому міському центрі зайнятості (вул. Ярощука, 2). Їх проводять консультанти й експерти Ресурсного центру для ОСН.

Ресурсний центр для ОСН надає методичну, консультаційну, правову та практичну підтримку щодо створення та діяльності ОСН у Луцьку. Графік роботи Ресурсного центру: понеділок-субота з 9:00 до 14:00, вівторок-п’ятниця з 9:00 до 17:00; телефон для довідок: (0332) 78 59 52.

Контакти:
Асоціація підтримки та розвитку ОСББ й ОСН
(0332) 2000 32
press.asossiation.osbb@gmail.com

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: