Механізм соціального замовлення пропонують узаконити

В Одесі відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція “Соціальне замовлення в Україні: досвід 10 років впровадження”

26-27 березня в Одесі відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція “Соціальне замовлення в Україні: досвід 10 років впровадження”. Захід організував Одеський суспільний інститут соціальних технологій за підтримки програми “Посилення впливу громадянського суспільства Міжнародного фонду “Відродження”.

У конференції взяли участь більше 50 представників органів місцевого самоврядування, виконавчої влади та громадських об’єднань із 20 міст і регіонів України, де діє механізм соціального замовлення.

Організатори конференції ставили перед собою завдання створити єдину модель соціального замовлення та підкріпити її нормативно-методичною базою.

На основі проведеного інститутом моніторингу нормативної бази та практики використання соціального замовлення в різних регіонах України за 2000-2010 роки було розроблено проект закону “Про соціальне замовлення”, а також проект Типового положення про місцеве соціальне замовлення. На конференції також було представлено Методику соціальної діагностики.

Результати аналізу та матеріали конференції буде видано окремою брошурою.

Механізм соціального замовлення спрямований на вирішення пріоритетних проблем територіальної громади зусиллями громадських організацій і органів самоорганізації населення спільно з органами влади. Його реалізують через утілення соціальних проектів, відібраних на конкурсній основі, за рахунок бюджетних і інших коштів.

Пріоритетними проблемами, які вирішують за допомогою соціального замовлення, є соціальний захист інвалідів та їх соціально-психологічна реабілітація; боротьба з безпритульністю та дитячою безпритульністю, профілактика СНІДу, ВІЛ-інфекції і наркоманії; сприяння зайнятості та активному довголіттю людей похилого віку; соціальне обслуговування тяжкохворих; сприяння розвитку самоорганізації населення; вирішення соціальних проблем молоді.

Механізм соціального замовлення вперше було запроваджено в Одесі 2000 року. На сьогодні аналогічні механізми існують майже в 30 містах і областях України – в Харкові, Києві, Хмельницькому, Миколаєві, Вознесенську, Чернігові, Чернівцях, Луцьку, Рівному, у Дніпропетровській, Донецькій областях тощо. Наразі триває робота з упровадження механізму соціального замовлення у Полтаві, Дніпропетровську, Сімферополі, Луганську, Одеській області.

Контакти: Одеський суспільний інститут соціальних технологій, (048) 738 68 30, 066 754 06 12, kroupnik@tm.odessa.ua

***

Мета програми “Посилення впливу громадянського суспільства” – сприяти розвитку системи захисту прав громадян як споживачів державних і комунальних послуг, посилювати спроможність громадських організацій щодо вироблення політики та впливу на прийняття політичних рішень із суспільно важливих питань.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: