Медико-соціальну експертизу пропонують удосконалити

У Львові відбувся круглий стіл “Медико-соціальна експертиза в Україні: шляхи покращення”

В Україні є низка проблем у сфері проведення медико-соціальної експертизи для встановлення інвалідності. Про це заявили учасники круглого столу “Медико-соціальна експертиза в Україні: шляхи покращення”, який відбувся 12 грудня у Львові. Захід провів Центр громадської адвокатури за підтримки програми “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”.

Голова Центру громадської адвокатури Тетяна Яцків зауважила: “Дослідження стану застосування законодавства у сфері медико-соціальної експертизи, в тому числі судової практики, вказує на те, що є типові й поширені проблеми. Більшість із них стосується усунення розсуду при прийнятті рішення медико-соціальною експертною комісією (МСЕК), створення умов для доступності приміщень. Також однією з ключових є проблема реабілітації інвалідів”.

Експертка Центру Мар’яна Багній презентувала чотири блоки рекомендацій, які стосуються покращення умов для здійснення медико-соціальної експертизи в Україні. Зокрема, в законодавчих умовах пропонується уточнити процедури проведення експертизи, повноваження комісій і порядок реалізації їх рішень щодо реабілітації інвалідів. У блоці “Інформаційні умови” запропоновано заходи для покращення правової обізнаності цільової групи. Щодо організаційних умов, то, на думку фахівців, слід забезпечити універсальний дизайн, де функціонують МСЕК, провести навчання їх фахівців і підвищити прозорість діяльності комісій. Крім того, за словами експертки, слід залучати громадськість до моніторингу дотримання прав осіб з обмеженими можливостями – через обговорення, співпрацю з громадськими правозахисними організаціями, громадськими об’єднаннями інвалідів тощо.

Учасники обговорення нагадали, що Центр громадської адвокатури здійснює громадську експертизу діяльності Міністерства охорони здоров’я в цій сфері, у межах якої планується просувати підготовані пропозиції.

Резолюція круглого столу

Контакти:
Центр громадської адвокатури
(032) 244 46 59
cga@lawngo.net

***

Мета програми “Громадське здоров’я” – сприяти розвитку спроможності громадянського суспільства для формування ефективної системи охорони здоров’я, яка базується на принципах прав людини та доказової медицини.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: