Медико-соціальні посередники й далі допомагатимуть ромським громадам

Представники місцевої влади регіонів, де є значні ромські громади (Закарпатська, Київська, Одеська, Львівська та Донецька області), погодилися запровадити інститут медико-соціальних посередників

Представники місцевої влади регіонів, де є значні ромські громади (Закарпатська, Київська, Одеська, Львівська та Донецька області), погодилися запровадити інститут медико-соціальних посередників. Проект “Покращення ситуації здоров’я ромів в Україні через впровадження програми ромських медичних посередників” реалізує Ромський жіночий фонд “Чіріклі” за підтримки програми “Рома України” Міжнародного фонду “Відродження”.

Посередники виконують функції соціальних працівників у ромських громадах. За задумом ініціаторів, вони мають забезпечувати комунікацію між ромськими спільнотами, з одного боку, і медичними установами, соціальними службами й органами влади – з іншого. Посередники надаватимуть консультації з різноманітних соціальних питань.

За рік роботи в 5 регіонах України до проекту було залучено 13 громад і створено базу даних близько 14 тис. людей. Посередники визначили основні проблеми ромських громад: відсутність паспортів, свідоцтв про народження, погані житлові умови, проблеми в доступі до охорони здоров’я й соціальних послуг, проблеми в отриманні освіти, дискримінація.

Перше місце серед проблем посідає відсутність посвідчення особи (майже 40% ромів його не мають), близько 9000 людей потребують допомоги в реєстрації за місцем проживання. Це є основною перешкодою для отримання соціальних і медичних  послуг, а також дотримання основних прав людини. Посередники зафіксували відмови лікарів приймати важкохворих ромів до лікарень і надавати їм медичні послуги. Посередники організували 3338 візитів до лікарів і допомогли з вакцинацією 1200 дітям.

Також було організовано візити педіатрів до ромських поселень для проведення медичного огляду дітей. 228 дітей було повернено до школи завдяки роботі посередників. Також здійснено санітарне обстеження ромських поселень.

Аналогічний інститут діє в багатьох європейських країнах із компактним проживанням ромів, у тому числі в Румунії, Угорщині, Словаччині.

Контакти: Ромський жіночий фонд “Чіріклі”, (044) 257 19 29, kondurzola@yahoo.com

***

Мета програми “Рома України” – сприяти ініціативам, спрямованим на забезпечення правового захисту ромського населення України, поліпшувати умови доступу ромського населення до медичних послуг, сприяти здобуттю ромськими дітьми та молоддю початкової та вищої освіти, підвищувати рівень працевлаштування ромського населення.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: