Медіація замість покарання: нова протидія шкільному насильству

Днями у Києві відбувся Міжрегіональний форум практик шкільної медіації «Життя без конфліктів», який зібрав понад 160 учасників з усієї України. Захід організувала Громадська спілка «Мережа правового розвитку» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Днями у Києві відбувся Міжрегіональний форум практик шкільної медіації «Життя без конфліктів», який зібрав понад 160 учасників з усієї України.

Захід організувала Громадська спілка «Мережа правового розвитку» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Учасники форуму ділились досвідом впровадження медіації як ефективного та перспективного способу вирішення конфліктів, протидії насильству та булінгу у шкільному середовищі.

В рамках заходу, зокрема, були представлені результати впровадження проекту «Розвиток шкільних служб порозуміння в рамках Мережі правового розвитку».

Завдяки його реалізації вдалося:

  • налагодити комунікацію між офісами та шкільними службами порозуміння в п’яти областях України: Херсонській, Харківській, Вінницький, Волинській та Одеській;
  • започаткувати 38 шкільних служб порозуміння;
  • підготувати 250 медіаторів із числа учнів та педагогів;
  • навчити 42 власних тренерів-фасилітаторів;
  • задіяти понад 6 тисяч дітей у 22 навчальних закладах;
  • створити середовище в Інтернет-мережі (запустити блоги та сторінки шкільних служб порозуміння у Фейсбук).

Елла Петренко, керівниця проекту «Розвиток шкільних служб порозуміння в рамках Мережі правового розвитку»: «Шкільна статистика свідчить, що рівень правопорушень і насилля серед школярів зростає. І традиційні дисциплінарні методи вирішення конфліктів уже не діють. У цій ситуації позитивну роль відіграє медіація, коли конфлікти вирішуються за допомогою продуктивної комунікації, а не насилля».

Захід відбувся в рамках проекту «Розвиток шкільних служб порозуміння в рамках Мережі правового розвитку», який впроваджує ГО «Білозерський центр регіонального розвитку» у партнерстві з членами Мережі правового розвитку – ГО «Подільський центр прав людини», ГО «Право», ГО «Центр зростання громад», ГО «Правозахисний ромський центр», ГО «Фонд сільських громад Дворічанщини», ГО «Скадовщина – мій рідний край», ІРЦ «Правовий простір» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

 

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: