У Львові вдруге відбувся всеукраїнський форум для громад

На початку березня у Львові відбувся ІІ Всеукраїнський форум сталого розвитку. Цього року форум був присвячений темі децентралізації та ролі людського потенціалу у розвитку громад.

На початку березня у Львові відбувся ІІ Всеукраїнський форум сталого розвитку, організований за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» громадською організацією «Реформи разом» у партнерстві з Асоціацією обєднаних територіальних громад України, громадською організацією «Центр «Жіночі перспективи» та за сприяння Львівської обласної державної адміністрації  і Регіонального філіалу Національного інституту стратегічних досліджень у Львові. Цього року форум був присвячений темі децентралізації та ролі людського потенціалу у розвитку громад. Серед спікерів форуму були: Оксана Дащаківська, керівниця Західноукраїнського представництва Міжнародного фонду «Відродження», Павло Шеремета, екс-міністр економічного розвитку та торгівлі України (2014 рік),  Віталій Луков, мер міста Вознесенськ Миколаївської області, Марія Дискант, Голова Заболотцівської об’єднаної територіальної громади на Львівщині, Руслана Римарська, голова громадської організації «Реформи разом».

Міжнародний фонд «Відродження» продовжує підтримувати проекти, які відкривають можливості для місцевих жителів впливати на прийняття рішень та допомагають будувати самостійні сильні громади в Україні. Всеукраїнський форум сталого розвитку один з таких проектів.   

«Для Міжнародного фонду «Відродження» цей Форум є важливим, оскільки це платформа для обміну успішними і неуспішними практиками побудови громади між жителями з різних куточків України. Цей захід – можливість для громадських активістів та представників влади спільно встановити довгострокові цілі у межах процесу децентралізації, тобто передачі більших повноважень громадам», – каже Оксана Дащаківська, керівниця Західноукраїнського представництва Міжнародного фонду «Відродження».  

Серед ключових тем обговорення були:

  • Розвиток людського потенціалу, який зокрема передбачає розвиток вміння управляти громадою на професійному рівні. На думку Руслани Римарської, голови громадської організації «Реформи разом», ефективна децентралізація може відбутись завдяки людям у громадах з відповідними управлінськими навичками та компетенціями. 
  • Оствіта та можливості для особистого розвитку. Екс-міністр економіки та торгівлі України Павло Шеремета заохотив учасників шукати таких можливостей. Наталія Проць, громадська активістка села Давидів Львівської області, поділилась власним досвідом освітніх проектів і наголосила, що люди старшого віку мають дуже великий потенціал для розвитку громад. Голова Заболотцівської об’єднаної територіальної громади Марія Дискант анонсувала розвиток напрямоку освіти для дорослих у своїй громаді, наголосивши, що великий запит є на бізнес-освіту.
  • Зміна підходів до охорони здоров’я на рівні громад. На думку Віталія Лукова, мера міста Вознесенська Миколаївської області, замість заохочення патерналістського підходу у сфері медицини, варто створювати альтернативні можливості для мешканців громад, наприклад заохочувати страхову медицину.

Для додаткових коментарів щодо діяльності Західноукраїнського представництва Міжнародного фонду «Відродження» (Львівська, Івано-Франківська, Тернопільська, Чернівецька, Закарпатська, Волинська, Рівненська), можна звернутися до його керівниці Оксани Дащаківської, надіславши запит на pr@irf.ua та dashchakivska@irf.ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: