Люди з особливими потребами та їхні організації на Львівщині розробили та лобіюватимуть свою обласну програму

Прес-конференція на тему «Конвенція ООН «Про права інвалідів» в Україні ратифікована, а віз проблем інвалідів і далі там же. Що можна зробити на місцевому рівні?» відбулася нещодавно у Львівській обласній організації Спілки журналістів України.

Участь у заході взяли Оксана Коваль, юрист програми правової підтримки неурядових організацій Центру громадської адвокатури та Оксана Кіяновська, перший заступник голови Львівської обласної асоціації інвалідів Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України». Захід проводився за сприяння проекту «Правовий супровід громадських ініціатив у сфері місцевого розвитку» за підтримки програми «Посилення впливу громадянського суспільства» Міжнародного фонду «Відродження».

Під час прес-конференції учасники розповіли про проблеми людей з особливими потребами та їхніх організацій у містах і районах Львівщини, а також про те, чому організаціям соціального спрямування потрібно представляти та лобіювати інтереси своїх цільових груп при прийнятті рішень, та що можна зробити на місцевому рівні для того, щоб працювало законодавство про захист людей з інвалідністю та вирівнювання можливостей.

Під час заходу було презентовано розроблений громадськістю проект програми комплексу заходів щодо посилення соціального захисту осіб з інвалідністю та забезпечення повного і рівного користування всіма людьми з інвалідністю усіма правами людини, яка запланована на Львівщині на 2011-2014 роки. На сьогодні цей проект програми проходить обговорення у громадських радах соціальних організацій.

Юрист програми правової підтримки НУО Оксана Коваль наголосила на декларуванні законодавством України вирішення проблем людей з інвалідністю, потребі доопрацювання механізмів на місцевому рівні, а також розповіла про те, як програма Центру сприяє організаціям соціального спрямування у лобіюванні інтересів своїх цільових груп при прийнятті рішень. «На сьогодні законодавством передбачені деякі можливості та засоби «впливу на владу» для громадських організацій і їх потрібно застосовувати», – підсумувала Оксана Коваль.

Заступник голови Львівської обласної асоціації інвалідів Оксана Кіяновська розповіла про практичні проблеми, з якими стикаються люди з особливими потребами та їхні організації у містах і районах Львівщини, про те, як на місцевому рівні можна зробити дієвим законодавство, яке декларує права людей з інвалідністю, що для цього планує робити асоціація, в тому числі, про проект обласної програми комплексу заходів щодо покращення статусу людей з інвалідністю на 2011-2014 роки.

Інформація від Центру громадської адвокатури.

Контактна особа: Оксана Коваль, Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, м. Львів пр.Чорновола 63 оф.413, тел.032 2527580, 0974434233, info@lawngo.net

Інтернет-проект програми – Портал “Юрист НГО” www.lawngo.net

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: