У Львові відбувся круглий стіл на тему «Функціональна Децентралізація»

16 січня у Львові відбувся круглий стіл на тему «Функціональна Децентралізація». Захід зібрав найбільш активних представників суспільства львівського регіону: від міських та селищних голів, до громадських організацій, представників бізнесу та профільних наукових установ.

16 січня у Львові відбувся круглий стіл на тему «Функціональна Децентралізація». Захід зібрав найбільш активних представників суспільства львівського регіону: від міських та селищних голів, до громадських організацій, представників бізнесу та профільних наукових установ.

Кожен учасник мав змогу не тільки почути головне про ідеологію та зміст реформи з децентралізації влади, але й  поставити найбільш гострі, на його думку, питання щодо різних аспектів децентралізації та отримати відповіді  від експертів: Директора з науки та розвитку Інституту Громадянського Суспільства Анатолія Ткачука, Директора інституту розвитку територій Юрія Ганущака, Директора Департаменту з питань місцевого самоврядування та територіальної організації Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Сергія Шаршова.

Після презентації експертами засад реформи децентралізації адміністративно-територіального устрою та влади учасники заходу зробили спробу згенерувати рішення, що дозволять прискорити процес реформування та підвищити їх ефективність. Обговорення деяких питань викликало забагато емоцій, але це пояснювалося актуальністю проблем, що виносилися на розгляд.

«Так сталося, що з перших трьох кроків реформи ми почали з третього – прийняли зміни до бюджетного та податкового кодексів. Тепер ми повинні зробити перші два кроки: змінити адміністративно територіальний устрій та розподілити повноваження»,-  зазначив Анатолій Ткачук

Юрій Ганущак прокоментував одне з численних питань так: «Реформа адміністративно-територіального устрою неминуча, вона вдячно сприйматиметься мешканцями, але є нестерпною для тих чиновників, які відчувають, що їх скорочуватимуть. Тому вони будуть опиратись відчайдушно»

«За результатами аудиту представників Ради Європи  Міністерство регіонального розвитку в сфері децентралізації за останній рік зробило більше, ніж за попередні п‘ять років. Однак повинен відмітити, що не все залежить від міністерства. Є багато інших факторів, зокрема готовність громад брати на себе відповідальність та готовність використовувати в конструктивному напрямку свої повноваження. І повноцінна реформа може пройти тільки після відповідних змін до Конституції», – наголосив Сергій Шаршов.

Це була шоста подія з серії заходів, що проводяться за ініціативи Інституту Громадянського Суспільства і мають на меті розвиток громад в Україні а також стимулювання  реформи децентралізації влади. Проект відбувається за підтримки міжнародного фонду «Відродження» та під егідою Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

За матеріалами ТРК Львів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: