Львів’яни недостатньо залучені до бюджетного процесу у місті

Інформаційно-правовий центр «Наше право» оприлюднив результати громадського дослідження щодо рівня і можливостей участі членів територіальної громади у бюджетній політиці міста Львова.

Діяльність в рамках моніторингу бюджетної політики міста Львова здійснюється за підтримки МФ «Відродження».

Дослідження проведено шляхом опитування 600 респондентів – членів територіальної громади міста Львова методом стихійної та квотної вибірки.

Польовий етап дослідження проводився у період 20 січня – 5 лютого 2010 року. Для збору інформації застосовувалось стандартизоване інтерв’ю “обличчям до обличчя” на вулиці.

Помилка репрезентативності становить +/-3%, при максимальній помилці репрезентативності +/-5%.

Мета даного дослідження полягала у визначенні рівня і можливостей участі членів територіальної громади у бюджетній політиці міста Львова.

Громадське дослідження щодо рівня і можливостей участі членів територіальної громади у бюджетній політиці міста Львова

 

На думку представників центру «Наше право», загалом рівень участі пересічних львів’ян у місцевому самоврядуванні є дуже низьким, що і позначається на можливостях залучення широкої громадськості до бюджетного процесу.

Інформаційна політика міської ради щодо забезпечення прозорості формування проекту міського бюджету та звітування про його виконання зводиться до поширення статистичної інформації, яка не може відображати принципи відкритості та якісний рівень його виконання.

Принципи підзвітності і відповідальності депутатів і посадовців щодо виконання міського бюджету фактично не застосовуються, що суттєво підриває основоположні засади місцевого самоврядування як такого.

Як не прикро, але для членів територіальної громади Львова фактично відсутні можливості для доступу до проектів рішень із питань міського бюджету, чи уже прийнятих рішень міською радою.

Ми виходимо із позиції, що міська адміністрація зобов’язана забезпечити належний доступ для членів територіальної громади до інформації та максимальні можливості для участі у формуванні і контролю за виконанням міського бюджету.

Аргумент міських посадовців щодо низького рівня економічних знань пересічних членів територіальної громади для участі у бюджетному процесі є абсолютно недоречним. Адже, у більшості членів бюджетної комісії Львівської міської ради фактично відсутня елементарна економічна чи фінансова освіта.

Для покращення бюджетної політики міста експерти рекомендують забезпечити належне проведення справді відкритих і доступних для членів територіальної громади бюджетних громадських слухань, оприлюднення усіх звітів про виконання бюджету за минулий рік і самого проекту бюджету, створення дорадчого органу – бюджетної громадської колегії, покращення можливостей громадського контролю за бюджетною політикою міста Львова, а також розробки проектів рішень міської ради про формування міського бюджету та звітування перед громадою про його виконання.

Контактна інформація:

Інформаційно-правовий центр “Наше право”,

e-mail: nashepravo@gmail.com ,тел./факс: 0(32) 236-70-49

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: