Львівську облраду звинувачують у перешкоджанні громадському антикорупційному моніторингу

Учасники антикорупційного моніторингу на Львівщині 25 січня звернулися до прокуратури й міліції через обмеження Львівською обласною радою їх доступу до свого приміщення й до публічної інформації, пов’язаної з корупційними діями депутата Ореста Шейки

Учасники антикорупційного моніторингу на Львівщині 25 січня звернулися до прокуратури й міліції через обмеження Львівською обласною радою їх доступу до свого приміщення й до публічної інформації, пов’язаної з корупційними діями депутата Ореста Шейки. Про це повідомив Артем Божинський, заступник голови ВМГО “Студентське братство”, що спільно з партнерськими організаціями здійснює антикорупційний моніторинг реалізації обласної Програми розвитку української мови, української культури й історичної свідомості громадян. Моніторинг підтримує програма “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Експерт розповів, що 24 січня охоронці облради, посилаючись на вказівку керівництва, не пустили учасників громадського моніторингу до приміщення ради, незважаючи на демонстрацію журналістських посвідчень і копій зареєстрованих у раді запитів щодо надання можливості на власному обладнані скопіювати документи, пов’язані з корупційними діями депутата Ореста Шейки. Артем Божинський додав, що громадські експерти мали з собою ксерокс, на якому раніше копіювали фінансові документи обласного управління культури.

За словами експерта, тоді ж в обласній раді всупереч п. 8 ч. 1 ст. 24 закону “Про доступ до публічної інформації” відмовилися реєструвати запит про інформацію щодо документів, які регламентують недопуск одного з учасників моніторингу – представника Інформаційно-аналітичного центру “Логос”, журналіста газети “Україна молода” Олега Яценка. Крім того, за словами Артема Божинського, згідно з п. 4 ч. 1 ст. 14 зазначеного закону, Львівська обласна рада зобов’язана надавати громадянам можливість сканувати, копіювати, фотографувати будь-які документи, що містять публічну інформацію.
 
Представник ВМГО “Студентське братство” стверджує, що свідками протиправного недопуску громадських експертів до приміщення ради стали понад 10 осіб, зокрема працівники СБУ, які здійснюють слідчі дії щодо розтрати державних коштів Орестом Шейкою. Він наголосив, що подію задокументовано, записано на диктофон, фото- й відеокамеру, попри те, що охоронець ради неодноразово фізично перешкоджав відеозйомці, яку здійснювала речниця ВМГО “Студентське братство” Уляна Ковальчук.

Артем Божинський повідомив, що в неформальній розмові охоронці ради визнали, що вперше були зобов’язані під загрозою звільнення не пропускати в раду конкретного журналіста (Олега Яценка) й учасників моніторингу. Він вважає, що відповідальними за перешкоджання журналістській діяльності є не рядові охоронці, а винятково керівництво обласної ради, адже воно після оприлюднення інформації щодо корупційних дій Ореста Шейки й вимог громадськості звільнити його з посади голови профільної комісії, солідаризується з депутатом, через прес-службу ради просуває виправдання Ореста Шейки у ЗМІ, а тепер ще й руками охоронців вибудовує навколо ради “зону, закриту від громадської антикорупційної експертизи”.

Обмеження доступу до обласної ради, на думку експерта, почалося відразу після складання 23 січня шістьма громадськими активістами, депутатом обласної ради, начальником і бухгалтером управління культури ОДА акту про корупційні правопорушення, пов’язані з реалізацією Програми розвитку української мови, української культури й історичної свідомості громадян (згідно зі ст. 5 закону “Про засади запобігання і протидії корупції”). Цей акт громадської експертизи, за словами Артема Божинського, передано до правоохоронних органів, які вже допитали Ореста Шейку й інших причетних осіб.

Контакти:
ВМГО “Студентське братство”
067 402 96 72

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: