Львівську обладміністрацію закликають публікувати свої акти в друкованих виданнях

У Львові відбувся круглий стіл, учасники якого обговорювали проект розпорядження голови Львівської обладміністрації “Про затвердження Порядку оприлюднення актів обласної державної адміністрації та набуття ними чинності”

13 липня у Львові відбувся круглий стіл, учасники якого обговорювали проект розпорядження голови Львівської обладміністрації “Про затвердження Порядку оприлюднення актів обласної державної адміністрації та набуття ними чинності”. Документ підготували представники обладміністрації й експерти центру “Наше право” в межах проекту “Забезпечення права на ознайомлення зі змістом локальних актів” у рамках спільної ініціативи UNITER (“Pact Inc.”), Фонду “Східна Європа” та програми “Посилення впливу громадянського суспільства” Міжнародного фонду “Відродження”.

Координатор ГО “Громадський форум Львова” Олег Мацех відзначив: “Таке розпорядження голови ОДА буде першим в Україні. У свою чергу, це розпорядження дозволить дисциплінувати, фіксувати й унеможливлювати будь-які маніпуляції з боку працівників ОДА”.

“На сьогодні акти оприлюднюють лише на веб-сайті органу. Це, у свою чергу, унеможливлює належну реалізацію права громадян і юридичних осіб на інформацію. Нормативні акти має бути опубліковано – тоді буде усунено неоднозначну практику розуміння посадовцями та судовими органами моменту набуття ними чинності. Зрештою, обов’язкова публікація всіх актів нормативного характеру забезпечить більшу прозорість місцевих органів виконавчої влади”, – сказала експерт центру “Наше право” Юлія Стасюк.

Також під час засідання учасники звертали увагу на неякісну роботу веб-сайтів державних органів: сервери часто недостатньо потужні, на сайтах немає зручних пошукових систем. За словами експертів, часом трапляються зловживання, зокрема коли одного дня розміщено один варіант акту, а вже наступного дня виявляється, що текст цього акту зовсім інший. Вони підкреслили, що відсутність опублікованого акту в друкованому виданні ускладнює використання документу, наприклад, як доказу в суді.

Учасники круглого столу запропонували передбачити в локальному акті обов’язкові критерії й умови визначення офіційного друкованого засобу масової інформації, у якому обладміністрація публікуватиме свої акти. Вони переконані, що такий засіб має бути обрано лише на конкурсі, за проведенням якого спостерігатимуть представники громадськості.

Головний спеціаліст відділу політичного аналізу та прогнозування головного управління з питань внутрішньої політики, національностей і релігії обладміністрації Дмитро Посипанко підкреслив: “Акти, що буде розміщено на офіційному веб-сайті Львівської облдержадміністрації, але не буде опубліковано в офіційному виданні, вважатимуться недійсними. Для офіційного використання буде офіційне видання, примірники якого заплановано розсилати в районні бібліотеки області (по одному примірнику) та в універсальну наукову бібліотеку (три примірники)”.

Учасники запропонували виокремити окремим блоком проекти актів, які підлягають консультаціям із громадськістю, навести визначення внутрішньоорганізаційних актів обладміністрації, визначити доменне ім’я офіційного веб-сайту, покращити юридичну техніку акту.

Представники обладміністрації оголосили, що пропозиції прийматимуть до 11 серпня й подати їх можуть усі охочі.

{qtube vid:=xxkDjOUg1-4 w:=320 h:=240 b:=1 ap:=0 rel:=0}

Контакти: Львівська обладміністрація, Дмитро Посипанко, (032) 235 46 33, uwp2@loda.gov.ua, dposypanko@ukr.net

***

Мета програми “Посилення впливу громадянського суспільства”  – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисту та лобіюванню спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: