Львівські експерти пропонують оновити міську програму сприяння ОСББ

У Львові відбулося засідання громадської робочої групи, присвячене обговоренню проекту нової редакції міської програми сприяння розвитку ОСББ

15 червня у Львові відбулося засідання громадської робочої групи, присвячене обговоренню проекту нової редакції міської програми сприяння розвитку ОСББ. Захід організував Інформаційно-правовий центр “Наше право” за підтримки програми “Посилення впливу громадянського суспільства” Міжнародного фонду “Відродження”.

Участь у засіданні взяли понад 20 голів ОСББ, депутати міськради та громадські експерти.

Учасники звернули увагу на декларативність і неефективність заходів, передбачених чинною Програмою сприяння створенню та забезпечення функціонування об’єднань співвласників багатоквартирних будинків у Львові на 2009-2012 роки, що затверджена ухвалою міської ради №2693 від 18.08.2009.

На думку експертів, слід якнайшвидше затвердити альтернативний громадський варіант програми. Голови ОСББ закликали міськраду ухвалити рішення, які б спрощували процедуру оформлення прибудинкових територій, установлювали прозорий порядок проведення конкурсів для отримання фінансової підтримки для ОСББ, урегулювали питання “надавач – виконавець” комунальних послуг.

Як відзначив керівник громадської робочої групи Андрій Глуховський, проект нової редакції міської програми закладає нову філософію у взаємини органу публічної адміністрації й ОСББ. За його словами, сутність запропонованої редакції та проектів рішень міськради зводиться до імплементації принципів відкритості та підзвітності у здійсненні місцевої політики щодо підтримки та розвитку ОСББ, забезпечення безпосередньої участі ОСББ у прийнятті рішень на місцевому рівні, які стосуються їхньої діяльності.

“Представники ОСББ мають брати безпосередню участь у локальному нормотворенні – підготовці та лобіюванні конкретних проектів рішень органу місцевого самоврядування, які їх стосуються. ОСББ – це не прохачі милостині від міських чиновників, а відповідальні власники будинків, яким не потрібно заважати працювати чи захищати інтереси власників. Варто спробувати усунути низку бюрократичних перешкод і закласти прозорі механізми для сталого розвитку наших об’єднань”, – сказав він.

Остаточний варіант проекту нової редакції міської програми після узагальнення висловлених зауважень і пропозицій буде внесено на розгляд Львівської міської ради.

Контакти: ІПЦ “Наше право”, Андрій Глуховський, 096 382 38 26, hlukhovskyy@gmail.com

***

Мета програми “Посилення впливу громадянського суспільства”  – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисту та лобіюванню спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: