Львівська обладміністрація визнала ненадання публічної інформації громадськості та звільнила відповідальних за це посадовців
Львівська обладміністрація визнала ненадання публічної інформації громадськості та звільнила відповідальних за це посадовців. Про це повідомив Олег Яценко, експерт Інформаційно-аналітичного центру “Логос”, який спільно з організаціями-партнерами здійснює антикорупційний моніторинг за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”. Моніторинг координує ВМГО “Студентське братство”.
За словами Олега Яценка, ОДА, виконуючи приписи прокуратури, в акті службового розслідування визнала, що всупереч ст. 14 закону “Про доступ до публічної інформації” не надавала центру “Логос” запитуваної інформації щодо Програми розвитку української мови, української культури й історичної свідомості громадян, а також повідомила про звільнення відповідальних за це працівників – Сергія Бурка й Богдани Біляк.
“Разом із тим, Львівська ОДА, надаючи нам додаткові копії документів, так і не надіслала значної частини інформації чи документів стосовно умов перерахування коштів на приватні структури – фізичних осіб-підприємців і приватні підприємства, включно з копіями актів поширення друкованих матеріалів, звітів за здійснену ними діяльність за бюджетні кошти”, – наголосив активіст.
Олег Яценко вказує на можливу кримінальну відповідальність причетних осіб, адже 30 січня львівське міське управління внутрішніх справ повідомило, що проводить досудове слідство відповідно щодо внесення завідомо неправдивих відомостей в офіційний документ службовими особами Управління культури ОДА за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу.
Активіст повідомив, що станом на 31 січня на баланс відповідних управлінь Львівської ОДА не передано нібито випущених у 2012 році коштом “мовної” програми друкованих матеріалів, хоча акти виконаних робіт завірено печаткою управління культури й підписом його звільненого керівника Сергія Бурка. За словами експерта, Орест Шейка – голова депутатської комісії, що погоджує щорічні кошториси управління культури, – досі не передав (уже як директор ТОВ “Компанія Гердан”) цьому управлінню оплачених коштом “мовної” програми 250 професійних фотографій мистецьких творів (на які витрачено 10 тисяч гривень) і 200 примірників електронного каталогу виставки (який коштував понад 10 тисяч гривень).
За словами Олега Яценка, цікава ситуація склалася ситуація і з таким виданням, як друкований каталог виставки, приуроченої до Євро-2012, адже його у 2012 році у встановлений договором строк виготовлено не було, про що звільнений начальник управління культури Сергій Бурко давав пояснення правоохоронним органам. Натомість 29 січня 2013 року Орест Шейка приніс в управління культури 600 примірників мистецького альбому, який теж присвячено виставці до Євро-2012, одначе його назва й фактичний, хоч і не вказаний у виданні тираж (600 замість передбачених 750 примірників) не збігається з показниками фінансових документів, завдяки яким компанія Ореста Шейки отримала фактичний статус монопольного освоювача “мовних” коштів за перші 8 місяців 2012 року.
Олег Яценко нагадав, що після спілкування зі слідчими Орест Шейка на прес-конференції повідомив, що до кінця січня в усіх школах області планують поширити плакати, які надрукувала його компанія відповідно до акту виконаних робіт по заходу №14 “мовної” програми. Проте в управлінні культури ОДА станом на 31 січня представники антикорупційного моніторингу та правоохоронних органів не знайшли документів або свідчень, які підтверджують виконання цього заходу компанією Ореста Шейки ні у 2012, ні в січні 2013 року.
Контакти:
ВМГО “Студентське братство”
(044) 561 85 73
***
Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.